Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen benzines fűkaszát...

Milyen benzines fűkaszát vegyek magas fűhöz?

Figyelt kérdés
Olyan fél-egy méteres sűrű füvet szoktam kaszálni a patak parton az egyik telkünkön. Kellene egy olyan kasza, ami elég erős, hogy elvigye az ilyen füvet jó vastag damillal. Eddig egy MTD-vel vágtam, az megbirkózott a feladattal, az egyedüli bajom az volt vele, hogy sípolt tőle a fülem füldugó nélkül, meg hogy csak sokadik kísérletre indult el. Idén sajna megadta magát a gép. Azóta kipróbáltam egy McCulloch márkájút is. Hát azt kell, hogy mondjam, hogy az valami harmat gyenge. Csak úgy tudtam levágni vele, hogy felére - 2/3-ára visszavágtam a damilt metszőollóval. Érzetre is olyan szétesős volt az egész, éreztem, hogy csavarodik a kezemben a műanyag, ahogy kaszálok vele. Pozitívumai ennek ellenére voltak az MTD-hez képest. Az egyik, hogy sokkal könnyebben lehetett cserélni a damilt, a másik meg hogy gyakorlatilag pöccre indult. Szóval nekem valami olyasmi kéne, ami ötvözi egy kicsit a kettő erényeit. Kb. 50-et szánok rá, ha ki lehet ennyiből hozni. Igazából a márkák érdekelnének, hogy melyiket érdemes venni, mert nem nagyon néztem még körül. A Stihl-t láttam, hogy néhányan ajánlják, mások viszont azt mondják, hogy már nem ugyanaz, mint régen, és nyomatják a tervezett elavulást. Egyébként is ahogy nézem nem férne bele olyasmi a keretbe. Bármi egyéb, ami figyelemre méltó?

2018. máj. 14. 04:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked legalább 2-2.5le kasza kell. Ennyiből csak a Hecht 154,vagy a Fuxtec jöhet szóba. Stihl, vagy Husqi legalább 170-nél kezdődnek a rendesebb gépek. Esetleg Makita, de az is 100-tól felfelé.
2018. máj. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Esetleg használtat érdemes venni bármelyikből?
2018. máj. 14. 05:21
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem.
2018. máj. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!
2018. máj. 14. 05:38
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

A McCulloch gyárt többfélét. Nem a márka számít, hanem a lóerő (vagy kilowatt).

A Stihlnek is van harmatgyenge gépe, meg erős profi gépe is.

Méteres fűhöz én 2 LE-set se vennék már. Vagyis, a márkás gépek eleve kiesnek az áruk miatt.

50-ből csak kínait tudsz venni, ahogy az első is írta. (A Hecht úgy cseh, ahogy az MTD magyar.)


Használt márkásat csak úgy érdemes venni, ha egy hozzáértő átnézi és kipróbálja. Ki lehet fogni jó vételt, de szerencse és hozzáértés kell hozzá.

A használt gépeket általában azért szokták eladni, mert már véres a torkuk, vagy valami miatt megbánta a vásárlást a tulaj, tehát nem sokat érő típus.


Damilfejet bármelyikhez lehet külön is venni, akár a piacon is előfordulnak használhatóak 2 E-ért. A menetet kell megmérned hozzá, mert van 10-es és 12-es is.

2018. máj. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Én 2 éve vettem egy ilyen Al-ko kaszát hasonló célokra:


[link]


Én merem ajánlani, mert erős gép, és örök élet. Én azért vettem ilyet, mert egy ismerősömnek is ilyen van, és tudom, hogy már nagyon régi, sokat van használva, és még nem volt semmi baja. Én is sokat használom nagy fűhöz, de annyit azért javasolnék, hogy ne damillal vágd. Sokkal könnyebb a motornak is, ha a tárcsával vágod a füvet. Kisebb fordulaton is könnyen viszi.

2018. máj. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Fuxtec ,Hecht neked ez az olcsóbb.Tény és való,hogy nem valami ász gépek,de még ha nagy a fű állandóan és a terület,akkor ezeket is megviseli hiába erősek,de a minőségük nem ehez van,de kompromisszumokkal elmegy.

Lehetséges,hogy ezek is nehezebben fognak indulni mint egy Pl:OleoMach és nem olyan tartósak.A jobb 2 lovas gépek,ami neked is kell ,olyan 130-tól kezdőnek akcióban.Ezek hosszútávon kifizetődőbbek,mert az olcsó szokott a drágább lenni.Az AL-KO-nak 1,5 lovas a legerősebb gépe,az ide észrevehetően kevés lenne.

Használtan biztosan nem venném egyiket sem.

Azt előttem már írták,hogy miért.

Neked figyelembe kell venned az anyagiakat,hogy meddig tudsz elmenni,de csak spórolás miatt ne az olcsóbbat válaszd,ha vehetsz jobb gépet is.

2018. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rákerestem mindkettőre. Mindegyik 1LE-s, az McCulloch 0.6kW, az MTD 0.67kW. Valószínűleg az egyéb alkatrészek befolyásolják, hogy jobb volt nyírni az MTD-vel, bár egy nagyon picit tényleg erősebb. Összeszerelésben, ilyesmiben az MTD ezerszer masszívabbnak érződött. Nem tudom a pontos model típust, mármint ezer féle sorozatszám van mindkettőn. Elvileg McCulloch TRIMMAC az egyik és talán MTD A25TD-EC a másik. Szerintem egy 1.5-2LE-s kasza már érezhető javulás lenne. A 3.5kg-os McCulloch még elmegy, az 5kg-os MTD-től már zsibbadt a kezem néhány óra után. Jó lenne valami kantáros következőnek, gondolom a nagyobb motor nagyobb súlyt is jelent...
2018. máj. 14. 17:46
 9/16 anonim ***** válasza:
Az MTD-t ne!.Amit a válaszolók és te is felsoroltál,azok közül ez a legrosszabb amit választhatsz.
2018. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Mtd ben is van 120 ezer forintos, Kawasaki motoros.
2018. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!