Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orgona magot szeretnek vetni,...

Orgona magot szeretnek vetni, hogyan kell? Mikor? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy magról nehezebb, de mar annak is orulok, hogy ezt sikerult beszereznem.
2018. máj. 16. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szednék bokorról ágakat, növényi hormonnal gyökereztetném.

Magról sosem lesz belőle semmi.

Vagy nagyon sokára.

2018. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mondjátok, hogy nem lesz... Nálunk vadon kelt lila orgona, pedig csak fehérünk volt addig.

Vélhetően madár ette meg a magot, és a kertünkben k@kálta ki. Az aztán kicsírázott, gyökeret eresztett, pont jó helyen, ahol nem volt piszkálva, és azóta gyönyörű lila orgonánk van. Ráadásul nagyon gyorsan nőtt, nem kellett sok év, hogy virágozzon!


Én ha akarnék még..., akkor szednék termett magot bokorról , és azt vetném el. Esetleg beáztatnám, biztos ami biztos... Termett az a mag, ami megszáradt már és nem zöld....

2018. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Soha többetnem tudod kiirtani, rendkívül arrogánsan terjed, nagyon gondold meg...
2018. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem Magyarorszagon elek, egy darab orgona bokrot nem lattam meg itt.

A magot is neten sikerult rendelnem.


A kerites melle szeretnem ultetni, ott raer terjeszkedni, senkit nem zavar...


Koszonom a valaszokat.

2018. máj. 18. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!