Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dinnyemagot hogyan kell...

Dinnyemagot hogyan kell kicsíráztatni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok.
2018. máj. 19. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már rögtön vetheted a helyére, nem kell palántát nevelni.


Én szoktam ásni egy kis gödröt, ami kb. 50 cm átmérőjű, 30-40 cm mély, teszek bele egy kis trágyát, dobok bele földet, és összekeverem a trágyával, utána 4-5 cm mélyen belenyomok 2-3 magot, meglocsolom, és várok türelmesen. Arra figyelj a fészek betemetésénél, hogy a talaj szintjénél mélyebb maradjon, hogy minél több víz megtudjon állni a töveknél, ne folyjon szét locsoláskor. Legalább 2 naponta bőven locsold meg. Szerintem jobban szereti a dinnye, ha csak a töve van locsolva, így kevésbé támadják meg a betegségek.

2018. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A csíráztatást kérdezted...Be kell áztatni, legalább pár órára, aztán bekötöd meleg ruhába, pl. flanel anyagúba. Folyamatosan langyos helyen tartod. Időként megfordítod és ügyelsz arra,hogy nehogy meleg legyen a hőfok mert megég a csíra, de ki se hűljön.

Rövid idő alatt kicsírázik.


Ha erre nincs időd, akkor csak ültesd el, esetleg áztasd be előtte és a földben könnyebben kicsírázik.

2018. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ötlet az állandó melegre (előző vagyok) pl. villanypárna. alacsony hófokon, időnként megfordítva rajta a csomagot.
2018. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már a helybe vetési szezon is a vége felé jár.

Ha termést is akarsz még idén, akkor semmi csíráztatás, hanem egyből földbe tedd, és öntözd is meg. 1 héten belül ki fog kelni.

A húsvét óta tartó aszály, valamint az ebből fakadó rovarkártételek miatt az elmúlt 2 hétben elég sok dolgot újra kellett vetnem, és 3-8 nap alatt minden kikelt.

2018. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!