Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines fűkaszát mennyiért...

Benzines fűkaszát mennyiért érdemes újonnan venni?

Figyelt kérdés

Főként az árokpartot nyírnám vele a ház körül, és havonta egyszer a vidéki telkemen a füvet,hogy ne legyen ott esőerdő.

Tehát nem kell egy ipari gép, de nem is akarok valami szart venni.

Sajnos nem igazán értek hozzá,hogy melyik gép a jó melyik nem, gondolom a nagy áruházas gépeket kerüljem.

Van helyben egy gépkölcsönző, ők adnak is el, de jelentősen túl vannak árazva a gépeik, ami persze érhető, hisz csak így tudnak megélni.

Érdemes lenne őket megkérdeznem, és az ott kapott információkkal vásárolni valahol máshol?

Leginkább új gép érdekelne, a garancia miatt, félek,hogy egy használttal átvágnak.

Őszintén szólva 30-40 ezret szánnék rá, bár lehet ez kicsit szűkös keret, úgyhogy ezért kérek tanácsot, hajlandó vagyok többért is venni, ha annyiért van tartós és jó gép.

Itt most bármilyen jó tanács érdekelne, vagy márkák amiket érdemes nézegetnem.


2018. máj. 21. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a 30-40 pont az a kategória amennyiért nem szabad venni.

Vagy vegyél egy gagyit 20 ért, tudv a korlátait, vagy vegyél egy jobbat cc. 80 körül ami már rendben van.


Mondjuk egy ilyesmit:


[link]


3 éve van meg, hiba nélkül működik. Nem ipari de eddig bírta.

2018. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Nem vagyok nagy fűkaszás, de az áruházas 30 ezres az tuti kizárva. Semmire sem jók és szét is mennek két használat után.


AL-KO fűkaszát tudok ami évek óta jól üzemel, körülbelül olyan igények mellett amiket leírtál. Vannak termékei ebben az árban és nem egy bóvli márkának számít. Igaz amit én láttam az a 100 ezres nagyságrendű kaszájuk.


Márkásból, ha találsz használtat szerintem hatalmas bukás nem lehet belőle. Mondjuk nem a városgazdálkodás régi gépeire gondolok.

2018. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezekkel a a linkben lévő MC gépekkel csak szegélyt lehet nyírni,vagy manikűrözni,mert a fűben rövidesen kipurcannak,de még nem is haladsz vele,csak piszkálja.Nem erre valóak.

Ha gép kell és megbízható is ,akkor Hitachi [link]

Ezzel már lehet dolgozni kis területen,hobbi szinten és csak benzin kell szintetikus jó olajjal.Az enyémet 4 éve nyúzom gond nélkül.Ár érték aránya kiváló.Ezért a pénzért nem kapsz jobbat csak jóval rosszabat kevesebbé.

Van a Hecht 163. még ami teljesítményben veri,aránylag elfogadható minőségű,de azért messze van tőle.

Van az AL-KO legnagyobb gépe az 50 környékén van,de a kínai minőségben az is hagy kifogásolni valót.Kínaiban ez a király kategória.A többivel az a gond,ha megjavítod utána rövidesen más szrik be rajta.Ha betalálsz ,nem véletlenül,akkor lehet hogy több idő mire megjavítják mint amit dolgozol vele.Nem akarlak rábeszélni drága gépre,de ezekről viszont lebeszélnélek,ha kell a nyugalom.

Ez a Hitachi kapott már eleget bérmunkában és 1,5 méteres gazt is damillal,mert akadók miatt nem lehetett késsel vágni.

2018. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ezekkel a a linkben lévő MC gépekkel csak szegélyt lehet"

Hát nem! De mindegy!

Tény hogy az általad linkelt erősebb, de a 28B sem csak szegélyvágó!

2018. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Akinek volt már kasza is a kezében, az görcsölésnek érzi ezeket a botmixereket, és joggal.
2018. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a 3-as válaszoló vagyok.

5-ös neked ebben teljesen igazad van.

Én viszont figyelembe vettem a kérdező anyagi ráfordítását is.Azért a 40-ért használható és egyben megbízható gépet nem kap.Kell egy kompromisszum.

A minimum két lovas minőségi kaszák a kaszák,de nézd ezek árát és a kérdező általi összeget.

Nem ajánlhatok lelkiismeret furdalás nélkül Garden Field,vagy isten ments,Straus fűkaszát neki,de nagy teljesítményű és egyben minőségi OleoMac 440-441 kaszát sem.Még ez a plusz 30 is necces lehet neki.

Vannak nagyon sokan,akik minőségi kaszát akarnak,erőset és megbízhatót is ebben az árban.Nincs ilyen gép,nem találták még fel.Az anyagiak nagy úr.

Itt el kell dönteni,hogy veszel 40-50 környékén kínai szopórollert nagy teljesítménnyel, papíron 3,5 lóval,valójában 2 ló körülit,vagy lejjebb adod a teljesítmény és veszel egy gyengébb,de ezerszer megbízható gépet kis területre,farmer használatra, amibe évekig csak benzin kell minőségi szintetikus olajjal és csak a kötelező karbantartást igényli.

Én csak a kérdező igényét vettem figyelembe,de így is nagy az ugrás az ő elképzelt és a valóságos ár közt.

Most is van nálam 3 javításra váró szr.kasza,4 láncfűrész és itt van a szezon.Van aki szinte csak át bssza mint szrt a palánkon és majd jön érte, mikor kész és fizet.Ezeket a munkám miatt csak meló után javítom.Hidd el azért van rálátásom a dologra.

2018. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Régen az Einhell milyen jó volt! Még anno a Plus áruházban vettem,16ezerért,5 évet ment!


Vajon milyen lehet az Aldi által árult gép,ha mer rá adni 3 év garit?

A Hecht(ha jól tudom,Cseh)gépeket a Husqarna márkaboltok is árulják.Dícsérik.

Nekem "tetszik" a Fuxtec,második éve kérem el a szomszédomtól 2~3 alkalommal.Erősnek tűnik nagyon.

2018. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Molyolo ***** válasza:

Sok függ attól ki hogy figyel a gépre.

Nekem csak egy MC B26PS van 5 éves és tavaly vettem a gázadagoló karba egy spirál rugót 150-ért és ennyi.Pedig sokat látott gép.

De ebben a kategóriában én is a HECHT márkát nézegetném a helyedben.Hecht 145, Hecht 150

2018. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Maximum 40-ért. Éppen most láttam a mezőgazdasági üzletünkben egy piszokjó gépet 38-ért. A nevére nem emlékszem (nem mtd, alko ilyesmi) de amikor kézbe vettem sokkal minőségibb, anyagabb az egész mint a szokványos kínai gépek pedig ez is az lehetett.
2018. jún. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 9.

Tudom ,hogy ez nem a szexualitás kategória és ezért elnézését kérem mindenkinek,de nem jut jobb hasonlat eszembe.

Te is úgy járhatnál mint azok a nők,akik kézbe vesznek egy bránert és ez alapján úgy döntenek,hogy ez minőségi szerszám,annak ellenére,hogy sokan mondták neki,akik kipróbálták,hogy ez a bráner egy kínai emberé és nagyon gyorsan használhatatlanná válik, ő pedig majd hoppon marad.

Ennek ellenére rácuppan tövig.Cuppog és cuppog ez a mesebeli leányka és örül mert foghatja és közelről nézheti is ezt a jó kinézetű bránert.Mikor már kicuppogta,kigyönyörködte magát ez a mesebeli leányka,akkor kérné,ezt az emberkét,hogy jó volna,ha használná is ott ezt a szerszámot ahová való.

A szerszám dolgozik és dolgozik a kislány meg élvezkedik és közben azt gondolja,hogy milyen hülyék ezek,mert ez a szerszám nagyon erős és úgy nyomja,mint az állat.Élvezi is közben és várja a teljes kielégülést a nirvánát.Miközben erre gondol ez a szerszám megadja magát a munka dandárjában,de végleg.Az istenért sem lehet további munkára bírni.Nagy a balhé,megy a káromkodás utána a szép szó,de semmi nem használ.

Ekkor jön rá,hogy inkább hallgatott volna a barátnőire és jobban járt volna akkor is,ha inkább egy kisebb,de egy tartósabb szerszámot vesz igénybe,mert most ott maradt ő is ugyan úgy,mint a többi barátos nője.

Tanulság:A cumi megvan,de a dolog nem lett elvégezve.


Bocsánatot kérek azoktól,akiket megbotránkoztat az írásom,de sajnos így sikerült kifejeznem a mondandómat.

2018. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!