Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy gyökér nélküli...

Kaptam egy gyökér nélküli Crassula-t ajándékba. Hogyan ültessem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma kaptam egy kis Crassula bokrocskát, de nincs gyökere. Egyszer már próbálkoztam egy ilyennel, csak az kisebb volt, de nem élte túl és nem szeretném hogy ezzel is ez történjen. Akitől kaptam ő 4-5 napja szarítja a szárát (mivel szerinte így kell) és azt javasolta hogy így gyökér nélkül tegyem földbe. Mások viszont ellenezeték ezt. Mit csináljak vele?


Itt van néhány kép

[link]

[link]


Köszönöm!



2018. jún. 4. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Neked valami különleges tehetséged lehet, egyszerű földi halandó ezt nem tudja elpusztítani. :) Csak úgy tudom elképzelni, hogy nem szárítottad be a vágást, és azonnal földbe téve folyamatosan sarasan tartottad.


Még egy hetet szárítsd, és mehet a földbe. Nem szabad túlöntözni, egy 1,5-2 dl körüli edénybe, laza földbe tedd, világos helyre. 7-10 naponta öntözd, hogy két öntözés között kiszáradjon a földje, így ki fog gyökeresedni.

2018. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!