Kezdőoldal » Otthon » Kert » 4T Fűnyíró beindul majd le is...

4T Fűnyíró beindul majd le is áll. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Van egy mégyütemű OHV karburátoros fűnyíronk, ami berántás után 1-2 másodpercig beindul majd le is áll. Mi lehet a baja?


Karburátort kitisztítottuk már. Benzin cserélve és van is benne, de ugyan azt csinálja.



2018. jún. 6. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Koszos a levegőszűrő vagy nem kap anyagot szerintem
2018. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még mindig dugulásod van. A kínai ohv motorok karburátorát(mikuni másolat) nem is olyan egyszerű megpucolni.
2018. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Végül is meglett a baja.

De csak azután, hogy az egyik szervíz nem vállalta, a másik meg nem nyúlt hozzá, mert azt mondta, hogy 20 ezer forint felett lenne a javítása, és jobban járok ha veszek egy újat. Így elhoztam onnan is.

(Megjegyezném, hogy nem az enyém a fűnyíró és nem is én használom, csak egy családtag miatt szaladgáltam vele.)

Aztán megnéztem egy youtube videót és ez alapján sikerült:

https://www.youtube.com/watch?v=Nk5yQBkVtdo


Csak annyi módosítás a vidóhoz képest, hogy itt nem belül kell kicsavarni azt a bizonyos csavart, hanem a cső oldalára van rácsavarva.

Nem volt teljesen eldugulva a lyuk, sőt még kifújatás után is akkora maradt. Egy vékony réz dróttal kipiszkálva bizony már látszott, hogy valami vastagabban rárakodott.

És ezek után már könnyen idult és megy a gép is. Fél órás műveletet se vesz igénybe.

2018. jún. 14. 18:30
 4/5 razvs válasza:

Köszönöm, hogy megosztottad, hogy mi volt a baja.

Az enyémnek is ugyan ez volt.

2023. júl. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Köszönöm, ez nekem is jól jött😉

Valószínűleg ez a f@sza e10 tehet róla. Nem tűnik eldugultnak a fúvóka, tényleg meg kell drehálni. 👍 És pöcc-röff.

márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!