Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vizes alapú (faseb és oltványk...

Vizes alapú (faseb és oltványkezelő) fagéllel kb milyen átmérőjű lemetszett ágcsonkig érdemes bekenni?

Figyelt kérdés
Nálam vannak 5-6 cm átmérőjű levágások (a napokban lett megmetszve az almafa). Fagélt vettem bekenni, a szomszéd szerint (vízbázisú) festéket kellene venni, a fagél csak vékony ágak csonkjára jó....(?)
2018. jún. 7. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A fagél pont erre van kitalálva, a vastagabb ágak friss csonkját lekenni.

Bár ilyenkor nyáron, ha nincs felétek tűzelhalás, akkor felesleges az almafát bekenni, meg nagyjából mást is, ha azon frissen nem kented be. Ilyenkor nagyon gyorsan megy a sebek beszáradása, és aztán a felszín beszáradása is, tehát gyorsan megszűnik a fertőzésveszély.

A friss vágásra nem nagyon érdemes festéket tenni, mert ahogy megszárad a csonk, a festék összerepedezik. Festékkel majd egy év múlva kend be a száraz csonkokat, a farontó gombák ellen. (Vagy amikor lekopik a fagél, az inkább úgy 2-3 év.)


De mégis hogy jutott eszedbe a fát gyepálni így nyáron?

2018. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!!! - A szomszédom a szaki (amatőr, de sokmindenhez ért - idős már - 75 körüli (konkrétan ő metszette meg mert ő tudja, hogyan kell, én nem értek a metszéshez. Eddig elmulasztottuk a metszést, ő nekiállt-mert tényleg nagyon sok ága lett (nagy fa)(azt nem tudom, hogy mióta van ilyen sok ága, mert én még csak nemrég óta vagyok családtag - konkrétan a feleségemnek a férje (vagyok) a feleségemé a fa...
2018. jún. 10. 18:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Most metszette meg az elmúlt hét elején (júni 4 - 5-n)
2018. jún. 10. 18:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha júniusban csinál egy ilyen erős metszést, akkor többet ne engedd a fáid közelébe, mert nem ért hozzá semmit.
2018. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2018. jún. 11. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hát ha júniusban csinál egy ilyen erős metszést, akkor többet ne engedd a fáid közelébe, mert nem ért hozzá semmit."

No erre rá kell várni. Van logika amit a kisöreg csinált, én vissza engedném tavasszal, fejezze be amit elkezdett.

Fa gélt egyszer vettem, többször sosem.

A fél centinél nagyobb vágásfelületeket be kellene kezelni.

Azt, hogy miért vízbázisú festéket javasol, arra én is kíváncsi lennék. -A jó pap is...

2018. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
-Köszi a hozzászólást!!...- mi lehetne a megfejtés, a fél centinél nagyobb vágásfelületeket mivel érdemes bekenni?
2018. jún. 11. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Olajfesték 1dl /nem zománc!/ + Ditán M-45 20gr, én ez esetben tennék hozzá alkoholt 2evő kanálnyit.Jó a bio etenol is.

10-20-as festő ecsettel nagyon gyorsan megy a kezelés. Amennyiben alkoholt is teszel bele, akkor a válásfelület körül a háncsot is kend be 0,5-1 cm szélességben.

2018. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2018. jún. 12. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!