Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszából melyiket érdemes...

Fűkaszából melyiket érdemes venni otthoni használatra straus vagy demon?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. Szerintem ugyan az a kínai. Karburátor a gyengéje, egy év után meghalt. Ajánlottak kicsit jobbat, de drágábbat a szervízben, azzal már 4 éve megy hiba nélkül. De lehet hogy csak szerencsém van.
2018. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Nekem több féle Strauss elnevezésű gépem volt.Márkának egyátalán nem nevezném ezt a családot.Valamilyen alkatrésze gyorsan megadja magát,javításával nem is foglalkoznak .

Az MTD is ennyire kerülni kell.

A Demont nem ismerem,ezért nem merném javasolni sem.

Ilyen árkategóriájú fűkaszákból kapásból 5-6 nál többe lehetne felsorolni .Majd mind kínai motorral ,csak forgalmazó,és az elnevezések változnak .

A kereskedelemben dömping terméknek nevezik .Mennél előbb túl adni rajtuk .Eladásra készülnek ,és nem használatra .

A drágább fűkaszák azért drágábbak,mert azokban ott van jó minőségű anyag .A kis teljesitményűek amiket otthon használunk,olcsóbbak .A nagyobb motorokkal ellátottak,mert erősebb,és napi munkára készültek,drágábbak.

A 60 e felettiek,amelyek még az eredeti gyárban készülnek,megbízhatóbbak .

Fűkaszát nem 1-2 évre veszünk,mert 1 gagyi árán jót is vehetünk .

Számoljál kicsit józan ésszel .

Fűkasza ára 40000

Ebből 27 % ÁFa

Van szállítási,raktározási költség .

Az eladó is ráteszi maga kis hasznát,15-20 %

A neki számlázott ár alá meg már nem tud menni,mert akkor tök ráfizetése van .

Szóval igazi értéke kb 20 doboz cigi .

Ez az ami jelzi a minőséget,elfüstölögnek .

2018. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

A Demon az nem véletlenül jóval drágább, 26 körül van a piacon.

Az se egy profi gép persze, de 200 m2-re megteszi, sokkal különb munkát lehet vele végezni, mint bármely nagynevű gyártó 1 LE-s gépével. Aki nem hiszi, próbálja ki.

2018. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyiket sem.Szpóroller mind kettő.
2018. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
82%
Helló egyiket se vedd meg! Eladásra készül, nem használatra, ahogy azt valaki már jelezte. Nekem volt egy démon, többet javítottam mint kaszáltam vele. Aztán három évesen elkezdtek az csavarok csavarok is meghalni, minden elforgott, majd a kormány tört el. akkor láttam milyen szemét anyagból van! Vegyél egy STIHL fs 180-at és fabrikáljál rá agy nyakba akasztót, ha nagyobb felületre kell, ha csak 400m2-ig akkor meg jó úgy ahogy van. Megy mint az ördög! Minőségi anyagból van és kapsz hozzá mindent!
2018. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ezt javaslom neked ! Nekem ilyen van és szuper gép.


FUXTEC FX-PS152 Motoros fűkasza bozótvágó


High-end rezgéscsillapító eszköz

A HEVEDER párnázott PROFI

Kiváló minőségű ÖNTÖLTŐS damilfej

Szerszám nélkül fogantyú kiigazítás

A cső átmérője a 28 mm-es , így jelentősen megnövelt a merevség és kisebb A vibráció

3,0Le a 52ccm³

EASY STARTER

Szerszám nélküli karbantartás légszűrő és a porlasztó

Benzin keverék 01:40

A vészleállító kapcsoló

Karburátor primer szivattyúval

9-fogas hajtótengely.

2018. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek, kivéve a damilfejről írtakat. Azt jobb az első alakalommal lecserélni.
2018. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, én is próbáltam az öntöltős damilfejet, már újonnan is rettenetes volt.
2018. jún. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Lord Lloyd Estington válasza:
Hogyha olyan fűkaszát akarsz amivel nem akarsz bajlódni és ha még is van vele akkor nyugodt szívvel menj be egy Husqvarna vagy egy Stihl üzletbe és ott otthoni használatra nem fognak drága gépet adni. Nekünk már nyolc éve van ottgoni használatba egy Husqvarna 138P ami egy régi példány és rendszeres karbantartás és felelősségteljes hasznalat mellett még sosem látott szerelőt.
2018. jún. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Fűkaszából melyiket érdemes venni otthoni használatra straus vagy demon?"


A kérdés, hogy menyire kell terhelni(mit kell vágni vele), mekkora a terület, milyen gyakran használod, menyit akarsz rákölteni, és menyi szaktudásod, időd van a megfelelő karbantartásra.


Ha csak két hetente 1 órára kell vékony kicsi füvet nyírni akkor szinte bármelyik jó.

Ha viszont heti szinten kell akár 3-5 órát használni akár folyamatosan valami keményet(vastagabbat), akkor valami drágább erősebb kell neked. Valamelyik ismertebb gyártóé amit már említetek.

Amúgy az MTD sem rossz, csak mint minden olcsóbb gépnek több karbantartást kell csinálnia a gazdának(két évente gyertya csere, heti légszűrőbetét olajozás, vagy takarítás, kezdés előtt szöghajtás zsírozás).

2018. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!