Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem érik be a paradicsom...

Miért nem érik be a paradicsom? Többi lent.

Figyelt kérdés
Két éve nem érik be a paradicsom.Azelőtt,nem győztem befőzni,sem tavaly,sem idén nem akar beérni.Mi lehet az oka?Ugyanúgy járok el vele,mint azelőtt.
2018. jún. 9. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetne még több részletet megtudni? Mit jelent az, hogy nem érik be? Örökre zöld marad? Vagy lehullik? Elszárad az egész tő? Elrothad a paradicsom?

Utánanéztél már illetékes fórumokban, szakoldalakon? Kizártál már valamit, pl. fuzáriumot?

És mit jelent az, hogy ugyanúgy jársz el, mint előtte?

2018. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még koránt sincs itt a befőzési paradicsom érési ideje .

Még a fóliákban,üvegházakban sem .

Most még nagyon is primőrnek számit,a zöme külföldről érkezik,és még kényszer érést is alkalmaznak,mielőtt az üzletekbe kerül .

Ezt a kérdést majd agusztus végén tedd fel.

2018. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-eske! Nem szárad el,szépek a levelei,a virágpkból mind paradicsom lett.Vettem korait és eltenni valót is.A szomszéddal egy helyről,egy napon vettük a palántát,neki már van bőven piros a korain.Szorgalmasan locsolom,állott vízzel és csak a tövénél.Ezért nem értem és tavaly is késő őszig sem érett meg,végül úgy zölden savanyúságnak tettem el.
2018. jún. 9. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, akkor a szomszédot kérdezd meg, hogy mit csinál még. Pl. lehet, hogy tavasszal felás és trágyáz vagy később fejtrágyáz. Ha a talaj kezd kimerülni, az lassíthatja a növények érését.


Fényviszonyok ugyaolyanok a két telken? Nálam pl. az történt az elmúlt években, hogy a szomszéd fenyőfája úgy megnőtt, hogy tavasszal és ősszel délután árnyékolja a kertem teljes első részét. Régebben eperágyás volt a kerítésnél, most viszont már mentát ültettem oda, mert az eper alig akart nőni. És a fura az, hogy nyáron, amikor a Nap magasan jár, minden OK, csak tavasszal és ősszel látszik.

2018. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy nyílt területen van neked is? Semmi fák vagy egyéb árnyékoló dolgok a közelben? Meg amik a gyökerükkel a paradicsom alá mehetnének? A fák gyökérzete kb. kétszer akkora átmérőt hálóz be, mint amekkora a koronaátmérő. (A urban legenddel ellentétben, ami szerint ugyanakkorák.)
2018. jún. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-eske,5-ske! akkor szerinetm tudom,mi lehet a gond; a közelben van egy diófa,3 éve még fiatal fa volt,azóta óriásit nőtt,elképzelhető,hogy azok gyökerei késleltetik az érést.A nap úgy 8-9 órát éri,tehát ez nem lehet a gond.köszönöm a válaszokat,jövőre,más helyre ültetem akkor a parit.A diófát nem bántom,bőven hoz termést és igen jófajta dió.
2018. jún. 11. 08:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor az lesz az. A diófa ráadásul növekedésgátló hormonokat juttat maga köré a földbe: juglont és csersavat. A levele is olyan nagy csersav tartalmú, hogy a földbe kerülve hosszú ideig gátolja a környező növények növekedését. Még a fű is lassabban nő tőle. Komposztba is csak akkor tehető, ha 2-3 évig érlelik a komposztot utána, amíg ezek az anyagok lebomlanak.
2018. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!