Kezdőoldal » Otthon » Kert » Esti locsolásnál mennyi vizet...

Esti locsolásnál mennyi vizet szoktál adni a fűnek?

Figyelt kérdés
Csak epp egy kis permetet,keves vizet vagy eppen tocsogossá áztatod?
2018. jún. 9. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Semennyit sem .Kell a virágoknak,és a veteménynek .
2018. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semennyit, nincs az a víz, ami elég lenne, ilyen égető napsütésben. Majd ha jön a hűvös, esős évszak, úgyis magától kizöldül, perpillanat meg nem tartok kerti partit, hogy a gyöppel villogjak. Van 60 méter hosszon vízigényes sövény, kb. 140 fa, amiből 40 kényes, kiszáradna, a többi fenyő, tuja, erdei fa, azt nem locsolom, aztán vannak díszbokrok, virágok, és vetemény ma már alig, felhagytam vele. Ember legyen, aki ezt egy hét alatt végiglocsolja, a kútban se végtelen a víz, meggondolom, hova kell, hogy jusson.


Hiába tölti el valaki a fél életét a fű izélgetésével, októberre ugyanolyan zöld füvem lesz nekem is, magától, viszont abból az energiából én lehet, hogy húztam a házra még egy emeletet. Sok éves tapasztalatom, hogy nem érdemes egynyári vackokba fektetni az ember energiáját, mert nem lesz belőle semmi maradandó a jövőre nézve.


Ha tudnám, hogy valami vendégség jön, akik a fű alapján ítélik meg az embert, akkor előtte két-három hétig árasztanám, mint a rizsföldet.

2018. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

En minden nap ezt csinalom! Minden aldott este addig locsolom a fuvemet amig tebyleg olyan nem lesz mint a rizsfold.

Ezert nekem a legnagyobb tartos 40 fokos kanikulaban is gyonyoru zold gyepem van.Még a betonjarda szelenel is!Nekem szamit.Szep es jo rajta jarni meg ucsorogni.Es folyamatosan szorom fumaggal,ahol latom hogy valamiert uresedes van :)


Azert irtam ki a kerdest,mert kivancsi viktan,hogy hatha eleg lenne egy gyors permetszeru vizezes a sok szaz liter elfolyatasa helyett.

2018. jún. 9. 22:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Én semennyit, főleg, hogy mostanság rengeteget esik...

A pici fák és a vetemények kapnak, a fű nem. De én nem szeretem nagyon a füvet, ha kiég, legalább nem kell nyírni... :-/ Elég problémás itt a fűnyírás. De a kiégéshez is hosszasabb nyári kánikula kell és kevés eső, most még semmi baja. Ezen a vidéken nem is jellemző a tartós szárazság.

2018. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem is öntözöm a füvet (nem is tudnám mivel, meg energiám se lenne), mégis szép zöld.
2018. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hát én alaposan gázolajjal öntözöm. Mindig csak épp annyit amit beiszik magába a föld. Szépen zöldül megfele.
2018. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolso! Es.melyik kutnal vasarolod a gazolajat?
2018. jún. 10. 23:26
 8/11 anonim válasza:
Az lényegtelen. Mikor melyiknél.
2018. jún. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Es sima dizelt locsolsz vagy valamelyik premiumot?
2018. jún. 11. 08:37
 10/11 anonim válasza:
A legolcsóbb gázolajjal öntözöm. Épp annyit amit beszív.
2018. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!