Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek, hogy ne nőjön a...

Mit tegyek, hogy ne nőjön a fű, (meg a gaz) és ne kelljen folyton nyírni?

Figyelt kérdés
1300m2 es a terület, aztán van ott minden. Kicsit dimbes dombos is, úgyhogy rendes fűnyíróval nem igen könnyű levágni. Nincs valami növény, fa, bokor, cserje, bármi, ami megakadályozná a fű, gaz növekedését. Birkára gondoltam, de azt tartani kell, helyem meg nincs hozzá. Bármi ötletet szívesen vennék.

2018. jún. 12. 09:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
cement, sóder meg víz megfelelő keverési arányban évtizedekig eltüntetni a zöldet.
2018. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

1300m2-en nem elfér a birka? :D

Amúgy kecskét javasolnék inkább. Nem kell tartani, elbóklászik.

2018. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%

Kapirgáló tyúkok lecsipegetik és karban tartják a területet. Munkabért vagy fűnyírási üzemanyag árat sem kell nekik fizetni érte hanem ők fizetnek neked finom bio tojással. Régen a szüleimnek a falu széli háznál nem is volt fűnyírójuk, de volt sok tojásuk és csirkehúsuk.

A chicken tractornak is utánanézhetsz, ami mobil tyúkház és mindig a karbantartandó területre helyezheted:

[link]

Mivel előnyösebbnek tűnik egy nagy terület körbe kerítésénél. Persze ha elhagyott a terület akkor felegyenesedve járó rókákkal is kell számolni.

2018. jún. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
17%
szerezz használt kartondobozt és takard le a területet. nem kap fényt és kipusztul alatta minden.
2018. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

A kartondoboz is jó ötlet, de idővel elrohad.

Fokozatosan ruházz be fekete nejlon fóliára és terítsd be az egészet. Gyakorlatilag egy fűnyírás árából megvan sz egész, mert már 3-400Ft-ért kapsz 20m2-t.

[link]

Ezt egy eladó háznál láttam, ahova nem tudtak a tulajok lejárkálni füvet nyírni és évekig így volt megoldva.

2018. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

1.nek: 1300m2 re cement meg sóder az horribilis összeg.

2.nek: kecske, jónak tünik, de annak is kell fedett hely, aludni, bármi...gondolom én. Meg etetni is kell valamivel a füvön kívül. Valami takarmány tuti kell neki, nem? Meg oltani is kell...

3.nak: tyúkok. Hát azok vannak, na nem az enyémek, hanem a szomszédéi járnak át tömegestől, de ekkora terület még nekik is sok.

4.nek: kartondoboz. Ez is jónak tűnik, csak elfújja a szél, ha lesúlyozom akkor is elázik. Meg 1300m2 t bekartonozni...


Szóval köszi mindenkinek, de várok még ötleteket ha tudtok.

2018. jún. 12. 10:04
 7/25 anonim ***** válasza:
és mi lenne ha legyomírtóznád az egészet aztán szevasz tavasz.
2018. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
5 nek: Pont írtam, azért nem láttam a tiédet. A neylon is jó lehet. Nem tudom ez mennyire vastag amit csatoltál. Csak rá kell teríteni, és lesúlyozni, vagy be kell ásni? Félő ha letakarom, akkor a nagy dudvák kinyomják és kiszakítják. Csak fűnek jó lehet.
2018. jún. 12. 10:12
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
szerintem ha 1x kitakatírod és szintbe hozod, sokkal könnyebb lesz bármit is kezdeni vele. vagy ha ezt nem akarod, vágd motoros fűkaszával. amúgy ha nem zavaró, akkor évi 2 fűnyírás elég lehet
2018. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
7 nek: gondoltam a gyomirtóra is, csak amint írtam, átjárnak a szomszéd tyúkjai, kacsái, aztán nem akarom megmérgezni őket. Meg a gyomirtó mennyi ideig jó, milyen gyakran kell újra permetezni? Mert akkor ennyi erővel füvet is nyírhatnék.
2018. jún. 12. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!