Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Egy Elpumps 25/1300B...

Üdv! Egy Elpumps 25/1300B házi vízmű tartályát ki tudom iktatni, hogy egy direkt szivattyút kapjak? Elég, ha az összekötő flexibilis csövet leveszem, elvakolom, vagy a nyomáskapcsolót is ki kell vennem a rendszerből?

Figyelt kérdés

2018. jún. 17. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyomás, akkor nem fog kikapcsolni, tehát a flexi cső kikötése után állandó üzemben fog működni.
2018. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ez a cél! Akkor gyakorlatilag így megoldható? Nem kell hozzá egyéb szerelvény? Az sem érdekel, ha erős lesz az élettartam csökkenés!
2018. jún. 17. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszont!

HA van rajta másik nyomáskapcsoló is(alacsony nyomású,ami a szárazonfutás védelem),akkor azt át kell hidalni.


Addig értem,hogy egy direkt szivattyút akarsz...de ha veszel hozzá egy áramláskapcsolót,azzal jobb lenne.

Neken 4 éve van,még semmi gondom nem volt vele.

2018. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos összetett a problémám, ugyanis a tartályban lévő lufi eldurrant, és mivel költeni nem akarnék rá, azért gondoltam azt kiiktatni. Mivel áttetsző szívócsövem van, látni egy idő után, hogy fellevegősödik, talán azért, mert gázos a víz (tömítetlenség kizárva). A szivattyúról meg azt olvastam, hogy jet rendszerű, az állítólag jó a gázos vízre is, bár ez nekem eddig nem tűnt fel, mert nem működik megfelelően. Fúrt kút, 6m mély, 200-as béléscsővel, 3,7m vízoszloppal, csak kerti locsolásra. Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jún. 17. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Locsolásra simán jó lesz. Lekötöd a flexi csövet, ledugózod a furatát és már mehet is a locsolás.
2018. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!