Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell a burgonyát felszedni?

Mikor kell a burgonyát felszedni?

Figyelt kérdés
Kb április végén-május elején ültettem őket, szára már szép nagy. Most kezdenek virágozni. Most ültettem először, így ezen a téren tapasztalatlan vagyok 😣
2018. jún. 22. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2018. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé elkéstél vele, ha nem öntözted folyamatosan, akkor ne várj nagy termést. Ha nem fagyzugban laksz, akkor március második felében szokás a krumplit elültetni, amennyiben megfelelő az időjárás, de fagyzugban is április első felében.


Felszedni akkor kell, amikor már kezdenek lesárgulni a szárak, azaz beérni a gumók. Ez fajtától és időjárástól függ.

Előfordul, hogy a folyamatosan hűvös nyár meg sok eső miatt nem akarnak lesárgulni a szárak. Amikor a virágok helyén a zöld bogyók már nagyok, ilyen 2 cm körüliek, a lombozat nincs erős növekedésben, akkor lehet tárolásra felszedni. Legkésőbb augusztus 20-ig szoktuk, de van, hogy már júliusban.

Friss felhasználásra folyamatosan lehet szedni virágzástól, ha elég nagynak találod az új gumókat. Ha ilyen felszedéskor azt tapasztalod, hogy az új gumók csírázni kezdenek (jellemzően egy nagy aszályt, hőséget követő esőzés után), akkor viszont egyből neki kell esni a betakarításnak, mert ha kihajtanak, akkor nem lesznek elállóak, és a csírák mellet felhasználáskor nagy részt kell majd kivágni.

2018. jún. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyár végén szedd fel, amikor már kezdenek leszáradni a levelei, szárai.
2018. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!