Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja van annak a zöldbabnak...

Mi baja van annak a zöldbabnak, aminek termése apró barna vagy talán inkább fekete pöttyökkel van tele?

Figyelt kérdés
Tavaly is használhatatlan volt. A futó zöldbabom vírusos lehet, a másik bokorbab meg egyesével elszárad. Annak se találom okát. Így állok az idén (is).
2018. jún. 23. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet gombától vagy baktériumtól vagy egyébtől. Kép nélkül nem lehet tippelni se.

A lehetséges okok közül csak a gomba ellen tudsz védekezni.

Vegyél Mister vagy Amistar szert (ampullás is szokott lenni), ezzel permetezz, és meglátod, hogy javul-e a helyzet. Ha igen, akkor teljesen meggyógyul a bab (természetesen csak az új levelek és termések lesznek egészségesek), ha nem, akkor meg szaggasd ki az egészet, ne fertőzze tovább a kertet.

2018. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A levelek teljesen egészségesek. Már tavaly se találtam rá a neten erre a kártételre, "kórképre". Másfél hete vetettem Amistart, de még nem ért ide. Egyébként én semmi jót nem tapasztaltam az Amistaros permetezések után, pedig nagyon dicsérik. Talán megpróbálom Dithane + Cuproxat keverékével estére. A kis terméseket előtte leszedegetem.

Köszönöm szépen.

2018. jún. 23. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek kontakt szerek, tehát csak megelőzésre valók. Beteg növény esetén semmit nem érnek.

Az Amistar akkor nem hat, ha nem gombáról van szó, hanem baktériumról például.

2018. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!