Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet az áfonyámnak a baja?

Mi lehet az áfonyámnak a baja?

Figyelt kérdés
A levele az inkább ilyen sárgásabb és a főerezete az ami talán kicsit zöldebb. Nagy valószínűséggel anyagcsere baja van vagyis hogy nem megfelelő a ph értéke a talajnak. Jelenleg egy nagy cserépbe van átrakva és raktam hozzá fenyőfalevelet és ecetes vízzel is alaposan meglocsoltam. Ennek már több mint 1 hónapja de sajnos nincs látványosabb változás. Valami ötlet azon kívül hogy vegyek boltban külön savas talajt. Még a mulcsra gondoltam talán de nem vagyok áfonyaszakértő. Vagy jó az amit csináltam csak még többet kéne várni? Olyan 3-4 éves lehet és sokáig csak haldoklott a semleges ph értékű talajban egyszer volt termése aztán raktam a cserépbe abban reménykedve hogy ott helyre tudom hozni. Ötlet?

2018. jún. 23. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Az ecet hülyeség. Az egész talajt ki kell cserélni az áfonyás helyen, de úgy, hogy utána az esővíz ne tudja újra belemosni a meszes, lúgos csapadékvizet, tehát pl. tófóliával el kell keríteni azt a részt.
2018. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ecet könnyen megöli a növényeket, azzal öntözni nagyfokú butaság.


Vagy nagy edényben tartsd tözeges talajban, vagy a kertben cseréld ki nagyobb területen ilyenre.


Azt nem tudod megkerülni, hogy ilyen talajt vegyél, mert másként nem marad meg.

2018. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Igen, jól látod, a talaj nem elég savanyú.

Az ecet nem hülyeség, ezt tényleg szokták talajsavanyításra használni, ugyanúgy, mint a citromsavat meg az akkumulátorsavat is. De természetesen nem ész nélkül, hanem ellenőrzött körülmények között. Nagy változtatásra mérés nélkül nem tudod használni. Nem tudod, hogy amennyit használtál, az elég-e valami változtatásra, vagy éppenséggel már túllőttél a célon, és ennyi savanyúságot már az áfonya se visel el.

A fenyőtű viszont hülyeség, vagy nevezhetjük urban legendnek. Én megmértem a pH-t 30-40 éves fenyők alatt, több helyen, és egyáltalán nem savanyúbb a föld, mint a kert többi részén, ahol soha nem volt fenyő a világ kezdete óta.


Ha a cserépbe is ugyanazt a földet tetted, mint ami a kertben van, akkor ezzel adtál a sz@rnak egy pofont.

Két megoldás van: vagy veszel savanyú virágföldet, vagy veszel savanyú kémhatású tőzeget, és ezzel savanyítod a talajt, meg persze veszel valami műszert, amivel meg tudod állapítani, hogy mennyi tőzeget kell hozzárakni. (3-4 E-ért már lehet venni amatőr műszert.)

De azt jól írják, szabad földbe nem teheted a növényedet, mert a gyökerei elmennek több méterre, az eredeti talajba, és ismét előáll a probléma.


Nekem is volt anno áfonyám, aztán jópár évi kínoskodás után az lett a vége, hogy kihajítottam. Ezt tudom neked is javasolni, mert ha sokat dolgozol az ügyön, és mindent jól csinálsz, akkor sokezer Ft-os befektetéssel lesz 1 marék gyümölcsöd.

Tudod, a klasszikus: "Ami nem megy, azt nem kell erőltetni."

2018. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat :)
2018. jún. 24. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!