Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az epremet sajnos belepte a...

Az epremet sajnos belepte a gombabetegség ( levélfoltosság ), mit tudnák tenni ellene?

Figyelt kérdés

Az eper 2 éves , jó volt a termés , de az utóbbi hetekben sajnos nem figyeltem rá , kb. minden harmadik levél beteg.

Kaszáljam le , permetezzem , mit tegyek?


2018. jún. 24. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor leterem, én minden évben lekaszálom,a levágott leveleket pedig elégetem, utána könnyebben lehet rendben tartani.
2018. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam is gombás, első 1-2 évben nagyon komolyan vettem.

Rezes szert ajánlanak, 3x permeteztem vele, az égvilágon semmit nem ért.

Azok a levelek úgyis elhalnak, a gomba pedig nincs kihatással a termésre, sem a mennyiségre, sem a minőségre.

Mondtam egyszer egy barátomnak, hogy permetezem az epret, ő már nagyon régóta kertészkedik, és furán nézett, hogy mit csinálok?

Mondom permetezem, mert gombás a levele.

Azt mondta, nála is, de semmit nem csinál, átmegy rajta fűnyíróval, minden évben szépen kihajt és gyönyörű termése van.

És valóban, idén már nem foglalkoztam ezzel, semmi nem történt, annyi eper volt, hogy már untam szedni is meg enni is.


Azért azt tudni kell, hogy a növényvédőszer irgalmatlan nagy üzlet, és többet próbálnak ránk sózni, mint amire valóban szükség van.

Ha egy betegség magát a termést támadja, akkor nyilván védekezni kell ellene, de a természetben a gomba nem feltétlenül kártékony.

NAgyon is hasznos tud lenni, sőt konkrétan gombák nélkül nem is léteznénk.


Pár hete megjelent egy elég hosszú cikk az Indexen a Monsanto-ról, ha valakit érdekel, megkeresem, érdemes elolvasni.

2018. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!