Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tíz hektár (vegyes évelő...

Tíz hektár (vegyes évelő növényekkel beültetett) föld hány méhcsaládot képes eltartani?

Figyelt kérdés

Azért évelő, mert a vegyes virágméz a legegészégesebb (illetve a forgó, de ez most felejtős), és mert azt nem kell évente újra, meg újra ültetni (kevesebb kiadás).


Nem szántóföldi növényekről van szó, hanem mezőgazdasági munkákból kivont réteken, mezőkön (minden évben) nyíló virágokról - amit ugye egyszer be kell ültetni, aztán utána már kevesebb a gond velük, mint a repcével, vagy a forgóval.



2018. jún. 29. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen a fórumon szoktam leghamarabb választ kapni egy-egy felmerülő kérdésre:

Méhész fórum

[link]

2018. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni, bocsánat. Azt érdemes figyelembe venni, hogy milyen összetételben tartósan életképes a méhlegelő, nálam eddig minden év felülvetéssel és a gyomok elleni harccal indult (és ezzel folytatódott egész évben), feltételezem, azért, mert csak a virágokat telepítem, ellentétben egy magát fenntartani képes gyeppel, ahol a füvek biztosítják a stabilitást, és csak ötöde virág (pillangós és gyógynövény).
2018. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szabóméhészet ***** válasza:

10hektár az semmi.egy méhcsalád röpkörzete 5km az olyan majdnem 3000hektár.egy valamirevaló akácerdő is 500hektárnál kezdődik.

ellenben az elgondolás nem rossz,mert ha sok sok 10hektár parlag terület lenne megfelelő mézelő növényekkel telepitve az nagyon jó lenne.

2018. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor máshogy közelítem meg a kérdést:


Egy (1) hektár vegyes virággal beültetett terület HÁNY méhcsaládot képes bőségesen ellátni nektárral?


(Most a többi monokultúrát hanyagoljuk, egyfajta (vegyes) virágmézről beszélünk -

teoretikusan.)

2018. júl. 4. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!