Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még helyre tud jönni a (z)...

Még helyre tud jönni a (z) afrikai (fokföldi) ibolyám?

Figyelt kérdés

Egyszer rossz helyre raktam az ,,ibolyámat'' és aprócska barna foltok lettek rajta a víztől (páracseppektől).

Nagyon aggódok miatta mert azok a barna foltok nagyobbak lettek és a végén már a levelek elbarnultak, elrohadtak.

Az egész virág elbarnult és egy zöld levélke nem volt rajta....

Még tud hajtása nőni és régi kifejlett virággá alakulni?


A válaszokat előre nagxon szépen köszönöm!!!



#virág #fonnyadás #Fogföldi ibolya
2018. jún. 30. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a párától elrothad az egész. Ott kellett még valaminek lenni.


"zöld levélke nem VOLT rajta" így, múlt időben.

És most mi van vele? Él még egyáltalán, vagy szétrothadt teljesen? Miről is szól a kérdés?

Esetleg egy fotó?

2018. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnálom képet róla nem tudok mutatni. De úgy történt hogy zacskós melegágyba raktam, ha úgy lehet nevezni...

Elkeztek rajta barna foltok jelenni...

A zacsi miatt (gondolom) mert páracseppek voltak rajta, így rácseppenhettek a virágra. A foltok növekedtek aztán nagyobbak ledtek és leszáradtak a levelek.

Máig is száraz levelekkel ,,csücsül'' a lakásban....

Remélem így kicsit többet mondtam 😭😭

2018. júl. 2. 10:07
 3/3 anonim ***** válasza:

A halott feltámasztása keveseknek szokott sikerülni...

Nem tudom, mi lehetett a célod a zacskó alatti tartással. Az semmilyen növénynek nem hasznos, az ilyen szárazságkedvelő növénynek meg kimondottan rossz.

Nem a cseppenő víz volt a fő gond, hanem feltehetőleg a gyökérrothadás, mert a folyamatosan nedves földet nem bírja.

2018. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!