Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fagyal vagy leylandi ciprus?

Fagyal vagy leylandi ciprus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két sövény közt gondolkodom...

Télizöld fagyalon és a leylandi cipruson..

Szebbenk tartom az örökzöld sövényt, bar talán a fagyal is télen megtartja a leveleit... ha nincs nagy tél..

Metszést nem tartom problémának, évente 2-3belefér az életembe, nincs ezzel semmi probléma... árban is hassonlóan jön ki a két sövény méterre leosztva... ahonnan be tudom szerezni! pala kerités mellé, tőle kb 1métert elhagyva szeretném ültetni.. kelet-nyugat vonalú a kerítés,telen, tavasszal nemsok, nyáron, kora ősszel eleg sok nap éri majd a sövényfalat...

Van egy kölyök kutyánk, ha kell, lekeritem a sövényt... ha bántaná...

Mindkét sövény tetszik, egyszerűen tanácstalan vagyok a vásárlásban... az öntözés is adott, nem probléma, minden nap este, stb...

Leylandit csak képen láttam, fagyalt élőben is...

Szép egybefüggő kb 3metres sövényt szeretnénk nem túl sok idő alatt..a leylandirol (ha azt,választom) a "vezérszálat" is vissza kell vágni évenként, vagy azt nem szabad? Jövő héten tudnék leylandit venni, konténereset, sok locsolás mellett el is ültetném, csak még bizonytalan vagyok, melyik lenne a legjobb választás.. az mindenképp jó pont, ha madarakat csalogatja...


Melyik a jobb, melyiket tanácsoljátok, és miért??



2018. júl. 4. 21:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, 3méter magas sövényt szeretnék, a hossza 25méter lesz
2018. júl. 4. 21:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha környezetvédelmi szempontok is érdekelnek, akkor a fagyalt ajánlom. Jó fészkelőhely a madaraknak. Lásd még:


[link]

2018. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne ülj fel a fotós illusztrációknak, jó az ilyet élőben látni, mert akkor már más a leányzó fekvése. A leylandi ciprus ugyan gyorsan nő, de nemcsak magasságban, hanem széltében is, tehát nem ültetheted 50 cm-re a kerítésedtől, mert a 2-3 (vagy több) méteres oldalágak ezt nem tartják tiszteletben. Ez inkább egy gyors őserdő kialakításhoz alkalmas. A fagyal könnyebben kordában tartható, de egy szép sövényhez nem igazán elegendő évente 2-3 nyírás. Amikor meg 3 méteres, akkor ahhoz már megfelelő létra is kell, a hulladék eliminálása is munkával (és pénzzel jár).

Viszont választhatsz egyszerű sövénytuját (Thuya occidentalis), ami szintén jól metszhető és megfelelő fényellátás mellett egészen keskeny sövény formájára is alakítható.

2018. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sok kertészeti oldalon azt olvasom hogy a leylandit elég évente 2x nyirni... akkor ez a valoságban nem igy van?

2sövényt szeretnénk.. egyet a palakeritést eltakarni, tőle kb 80centit elhagyva ültetni...magasságát ahogy neztem, 2.5meter már ideális... és ugy még nyirni is tudom majd... a metszése nem okoz problémát, persze havonta nem akarnám...


A masik sövény ahogy olvasgatok róluk, mirtuszlonc jó lehetne.. az udvar szinteltolasos, van benne közép tájon egy rézsű,ott ahol az autó bejáro is van.. na arra a kb 40cm.-es rézsüre szeretnék olyan sövényt, amelynek nem probléma, ha 50cm magasságban tartom, szélességben is az a 40-50cm lenne...

2018. júl. 7. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!