Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hova tűnik el ennyi víz a...

Hova tűnik el ennyi víz a medencéből hetente?

Figyelt kérdés
A medence a csővázakon álló fajta, 17 m3, tehát nem kicsi. A forgató homokszűrős, tehát nem a gyárilag hozzáadottat használjuk. Oldalt nem lehet lyukas, mert azt látnám. A szűrőnél sem látom, hogy valahol elfolyna a víz, de hetente rá kell töltenem, különben annyira lemegy a vízszint, hogy akkor levegőt kaphat a szűrő. Több centit lemegy egy hét alatt. Ha esetleg alul lyukas, el tud így folyni, hogy több tonna nehezedik rá? Szemmel láthatóan nem láttam rajta lyukat mikor felállítottuk.
2018. júl. 15. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a 40 fokokban 1 hét alatt simán 'párolog' annyit, hogy rá kelljen tölteni....ha vhol lyukas lenne nem 1 hét után kellene töltögetni rá...
2018. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már több éve állítjuk fel, és átlag nyári melegben kb. 2 hét alatt szokott lemenni két-három "kockát". Ez alatt a ponyva mozaik mintázatát értem. Most ennél legalább kétszer annyi tűnik el hetente, pedig nem is voltak olyan nagy melegek, és eső is esett bőven. Még mindig azon töprengek, hogy ha alul van apró lyuk, a ránehezedő súly mellett is el tud -e szivárogni. Alatta van ponyva leterítve, tehát földbe nem tud elszivárogni.
2018. júl. 15. 09:52
 3/6 anonim válasza:
100%
Ha több éves a medence akkor lehet hogy elöregedett az anyag és a varrás részénél folyik ki a víz. Nekünk ugyan ez volt idén pont mint nálatok.
2018. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3. Látható volt a szivárgás? Mert én mindig körbe nézem, de nem látom hogy "könnyezne" . Csont száraz az oldala mindenhol. Vagy előfordulhat, hogy a melegben nem látszik mert ahogy folyik, úgy meg is szárad?
2018. júl. 15. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aljánál szivárog valahol.
2018. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba. Sajnos a homokszűrő lyukas alul. Eddig nem tudtam azt megnézni mert legalább 50 kiló, most volt itt a bátyám és megemelte. Ez a szűrő tartály egy kis talpra van ráhelyezve, így nem látszott, hogy ott folyik el a víz, mert egyből el is issza a föld a talp között. Azért köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 15. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!