Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van 3 körtefám, mindegyik...

Langi44 kérdése:

Van 3 körtefám, mindegyik erősen fertőzött /körtebolha, korompenész/ eddigi védekezésem eredménytelen/dimilin, mospilan/Mit javasolnak, mit tegyek most, ősszel és tavasszal?

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Háromszoros dózisba se ért semmit a Mospilan nekem se.Ismerőseim is panaszkodak. Ha valaki tud valamit várom én is.
2018. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezzel kezeltem a gyümölcsfáimat 2 hónapja és minden ok lett.Még a levéltetű sem jelent meg,pedig általában az szokott lenni az első.

2018. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A korompenész a levéltetvek által kiválasztott édes folyadékon telepszik meg, tehát a tetű ellen kell védekezni. Az olcsó, nem mérgező szerek is hatékonyak megfelelő módon és időben (megfelelő gyakorisággal) kipermetezve, pl. kenőszappanos lébe kevert kénpor.
2018. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van még körtebolha? Ha nincs, akkor semmit nem kell tenni, felesleges.

Tavasszal ugye lemosó, amiben olaj is van (különösebb haszna mondjuk nincs, mert teljes védelmet nem ad, de egyedszámcsökkentésre jó), aztán ha megjönnek a levélbolhák, akkor Actara vagy Vertimec. Kicsivel az előírás fölötti töménységben. 10 nap múlva ismételve.

2018. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!