Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valami okos megoldas van...

Valami okos megoldas van arra, hogy par napi tavolletemben meg legyen locsolva a vizigenyes novenyem?

Figyelt kérdés

2018. júl. 30. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, milyen növénykonkrétan.

Amit meg tudsz tenni, hogy beleállítod egy nagyobb edénybe (alátétbe), mellé teszel egy székre vödörben vizet, egy textilcsíkot a vödörbe mártasz, hogy ne tudjon kiesni, a másik végét meg a cserép földjére teszed.

Így a textil vezeti a vizet a cserépbe, azt azonban elötte ki kell próbálni, milyen vastag csík kell ahhoz, hogy se túl sok, se túl kevés víz ne folyjon át. (Meg azért jó nagyobb alátét, hogy nehogy eláztassa a környéket.)

Vagy másik megoldás, hogy ha a növény elbírja, akkor beállítod direkt vízbe valamilyen nagyobb edénybe.

2018. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
2.5 literes pet palack, alul fölül pici luk. két nap alatt kicsepeg
2018. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Én ilyet rendeltem még nyár elején. Közlekedő edények elvén működik, ha elutazunk beüzemelem a vízigényes növényeken. A végét vödörbe lógatom és mire hazaérünk is gyönyörűek a növényeink.

Arra kell figyelni, hogy amelyik érzékeny a túlöntözésre, annak nem biztos hogy jó megoldás ez.

Azokba ugyanilyen csepegtetőt szoktam szúrni, csak pici tartályos, nem utántöltős.

2018. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Mennyi az a pár nap?

Olyan vízigényes szobanövény nincs, ami megfelelően megöntözve, az alatta lévő tálban is egy kevés vizet hagyva, 5 napot ne bírna ki legalább.

Vagy kinti növény? Akkor az kínosabb, lehet, hogy semmilyen módon nem fog menni, ha olyan nagyon sok vizet igényel.

2018. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bazsalikomom van, de ra biztam a locsolast masra :)

De ez a locsolos otletek azert jok,mert ha elfelejtenem locsolni :)


Koszonom az otleteket :)

2018. júl. 31. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!