Kezdőoldal » Otthon » Kert » Korallvirág gondozásban...

Korallvirág gondozásban tapasztaltak, tippek?

Figyelt kérdés

Van két korallvirágom, ajándékba kaptak őket, nem egyszerre. Eddig egy polc tetején voltak, úgy fejmagasságban, az erkélyhez közel, de lehet, kevés volt nekik ott a fény, mert el kezdték ledobálni a leveleiket. Azt is olvastam, hogy a táp nem árt nekik, locsoláskor adtam is nekik, de a levéldobálás ugyanúgy folytatódott. A korábban kapott virágon már alig van levél, a későbbi, nagyobb meg nem akarta felinni a vizet, pedig ugyanannyit kapott, mint a kissebb, állt alatta. Most leöntöttem róla a vizet, és nem kapnak egy darabig, mert a kissebbiknek is nedves volt a földje, de nem tocsogott.

Ha kiteszem őket az erkélyre, alulra, hogy ne tűző napon legyenek (nyugati fekvésű erkély), akkor még meg lehet őket menteni? Egyáltalán ki lehet őket tenni? Mit tehetnék még értük, hogy helyrejöjjenek?



2018. aug. 1. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kint vannak az udvaron, de nem tűző napon és így minden nap locsolom, viszont nem szabad túlöntözni, jobb ha kicsit szárad két öntözés között. 2-3 hetente tápoldatozom őket. Az elvirágzott tőt általában lemetszem, mert ha nem, akkor lehullajtja a leveleit és nagyon szétágazik. A levelét hullajthatja akkor is ha hideg van neki.
2018. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább nem adnék tanácsot, mert engem utálnak a korallvirágok. Dacára, hogy minden növényem ezerrel él és virul, a korallvirágokkal évtizedek óta megjárom, bármit csinálok.

Ezért úgy gondolom, hogyha megadják magukat, az nem a te hibád lesz!

2018. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A korallvirágok sajnos hajlamosak a levélhullatásra, nem nagyon lehet megakadályozni, hogy felkopaszodjon egy idő után a száruk. Nekem évtizedek óta vannak korallvirágaim, én úgy szoktam, hogy ha már nagyon kopasz a szára, az ágak felső leveles részét levágom, és vízbe teszem gyökerezni, az alsó kopasz gyökeres szárral nem vacakolok, kidobom. Nagyon hamar és könnyen kigyökerezik vízben, aztán földbe ültetem. Ki lehet őket tenni erkélyre nyugodtan. Locsolni csak akkor locsold, ha már kiszáradt az előző locsolás óta a földje, ugyanis szárazságtűrő pozsgás növény.
2018. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Szerintem a nagyobbat még hagyom, annak még marad levele, a kissebbről meg levágom azt az egy-két szerencsétlen ágát, amin még van levél és kigyökereztetem.

2018. aug. 1. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyamatosan nedves volt a föld, az elég ok a levélhullásra.

A fejmagasságban lévő polc meg nyilvánvalóan túl sötét, csak ablak előtt kapnak megfelelő mennyiségű fényt.

Remélem, nem kaspóban vannak? Az nagyon jót tesz a túlöntözésnek, mert nem tűnik fel, ha áll alattuk a víz.

2018. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A polc az erkélyajtó mellett van, úgyhogy éppenséggel elég lehetett volna nekik a fény. De amúgy kaspóban vannak, akkor majd teszek alájuk sima tálcát. :)

Már kitettem őket az erkélyre, még a kicsinek is adok egy esélyt, aztán ha látom, hogy nagyon nem akar helyrejönni, akkor jön az ág levágás és kigyökereztetés.

2018. aug. 2. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!