Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok nekem írni gyakran...

Tudnátok nekem írni gyakran virágzó kaktuszfajtákat?

Figyelt kérdés

Már régóta gyűjtöm a kaktuszokaz, de nálam eddig még egy se virágzott, ezért valami könnyebben virágzó fajtát szeretnék venni legközelebb.

A neten nem találtam sokmindent róluk, ezért hozzátok fordulok.



2018. aug. 7. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy adott elhelyezésben és környezetben nem minden kaktusz virágzik könnyen vagy rendszeresen. Nekem egy napsütötte balkon erkélyén a papsapka kaktusz minden évben virágzik, hasonlóképpen a Mammillariák is, de állítólag a Rebutiák is könnyen virágzanak. Echinopsis virágzott már a balkonon és a kertbe kiültetve is (de nem minden évben). A karácsonyi és húsvéti kaktusz általában minden évben virágzik (télen), miközben a nyarat a kertben tölti, de a Rhipsalis is hasonlóképpen viselkedik. Kaktuszoknál alapvető, hogy kapjanak tűző napot és magas hőmérsékletet tavasztól őszig, télen viszont szinte szárazon legyenek 0-5°C közötti hőmérsékleten sok fény mellett.
2018. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a megfelelő tartás hiányzik nekik nálad. Ha régóta vannak kaktuszaid, utánanézhettél volna már a tartásuknak.

Először is: nem kell nagy edény nekik, mert abban lassan szárad ki a földjük, és fajra nem jellemző módon híznak. Nagyobb cserépbe ültetéskor ne legyen sokkal több a föld mennyisége, mint a kaktusztest 3-osa. De 1x-es földben is jól elvannak, ha kapnak tápoldatot néha.

Nyáron szabadban tartsd, havonta egyszer öntözd bőségesen.

Télen hideg, fagymentes helyen tartsd, és csontszárazon. Ha nincs világos helyed, akkor vaksötét pincében is lehet őket tartani, mert hidegben nem fejlődnek semmit, tehát nem károsodnak sötétben. (Viszont fényre kell szoktatni őket, mert sötét telelés után megéghetnek a napon.)

Ilyen módon tartva garantáltan virágozni fog a legtöbb.

Én nem sokat foglalkozom velük, idén talán 4 alkalommal öntöztem őket, egyszer tápoldattal, és kora tavasz óta folyamatosan van virágzó, most is több virágzik.

2018. aug. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!