Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágokat ültessek ha...

Milyen virágokat ültessek ha el szeretném adni?

Figyelt kérdés
Vállalkozást szeretnék indítani é vágott virággal szeretnék foglalkozni.De az a helyzet hogy nem tudom milyet ültessek aminek jó hosszú a szára.Tudom hogy kálát,liliomot...stb ezek szoktak lenni a virágboltokba de van ezeknek is sok fajtáuk.Ha van ötletetek hogy hol tudnám megvenni ne tartsd megedra (1ha a terület ahol termeszteni szeretném de 2 részben van a föld)
2018. aug. 15. 21:25
 1/9 anonim válasza:
0%
Tulipánnak hú de hosszú szára nincs, viszont sokféle színben kapható, és sokan szeretik :)
2018. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Bocsi, félreolvastalak, nem tudnék másba segíteni. Sajnálom. Sok sikert a vállalkozáshoz! :)
2018. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A tulipánnal az a baj hogy nem bírja olyan sok ideig tartani a szirmait.De azért köszi
2018. aug. 15. 23:16
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez sajnos nem így működik, ahogyan naívan elképzelted!

(Több évtizedig voltak virágboltjaim.)


Javaslom, hogy termesszél inkább zöldséget pl. répát, mert annak az értékesítése nem kötődik névnaphoz vagy ünnephez.

2018. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem egyszerű.De akkor hogy működik?
2018. aug. 16. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyu!

Évtizedekig benne voltam.

Ha nem egy nagy névnapra, nőnapra, anyák napjára van időzítve a virágzás, akkor fillérekért tudod csak eladni, ha egyáltalán megveszik.

A holland virággal nem fogsz tudni konkurálni sem árban sem tartósságban sem minőségben.

Egyetlen virágra látok nálad esélyt, a krizantémre, de ha nem saját magad árusítod, és/vagy nem halottak napja előtt nyílik, csak befürödsz majd vele.


Ezért írtam, hogy inkább zöldséget pl.répát termesszél, azt egész évben veszik.

Virágot pedig majd akkor, ha tudsz olyant kínálni, mint a holland konkurencia.

Amit leszednek, és már aznap/másnap árusítják is a világ bármely pontján.

[link]

2018. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt voltam pár éve a virágkiállításon.

Menj ki és nézzél körül, hogy hol tart a virágtermesztés a "konkurenciánál", a nagyvilágban.

(A virágok javát innen hozzák a helyi virágboltokba is.)

[link]

2018. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel tényleg nem lehet felvenni a versenyt de itt egy 8000fős városban szerintem bejönne ott van két virágboltos is meg a másik faluban is van egy az olyan 1500fős
2018. aug. 17. 12:47
 9/9 anonim ***** válasza:

A te dolgod.

Sok sikert hozzá.


(Az okos ember a más kárán tanul...)

2018. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!