Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy bonsai fát, de nem...

Razol98 kérdése:

Vettem egy bonsai fát, de nem tudom a nevét, se a gondozását. Segítene valaki aki ért is hozzá?

Figyelt kérdés

Nagy áruhuzaink egyikében bukkantam rá véletlenül a kis fára. A sok Fikus ginseng bonsai között elbújva, elárvulva egyedül, cimke nélkül, az ár volt csak rajta. Szerencsétlen neve "Bonsai-mix" volt, és nem találtam eladót aki segített volna. Megvettem. 2 hét telt el, és kezd konyulni, hullajtja a leveleit. locsolgatom 3 naponta állott, subtral oldatos vízzel, mert nem tudom hogy mennyi kell neki adni. Félárnyékos helyen tartom kint, mert bent klíma van...gondolom nem szereti. Kérem azokat a szakértőket akik a linkelt kép alapján felismernék, segítsenek beazonosítani, és egy pár tanáccsal ellátni. Nem szeretném ha a kis fám elpusztulna.

[link]



2018. aug. 21. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Érteni nem értek hozzá, bár volt tapasztalatom ilyenekkel és csak vigasztalni próbállak. Ez az egész kereskedelmi ügylet és semmi köze a hobbikertészkedéshez. Nagy tételben, szinte gyári körülmények között, kifejezetten eladásra termelik ezeket a növényeket üvegházban. Nem véletlen, hogy a növény botanikai nevét sem tüntetik fel. Az ilyen növények zömének a sorsa a viszonylag gyors pusztulás. Általánosságban viszonylag magas páratartalmat és kb. szobahőmérsékletet kívánnak közepes fényviszonyok mellett. Ha elolvasol egy szakkönyvet, vagy elmégy egy botanikuskertbe, bonsaiokat termesztő kertészetbe, akkor magad is meggyőződhetsz arról, hogy folyamatosan nedvesítik a növények környezetét, kültérben is árnyékolást alkalmaznak és még a szabadban tarthatókat is (fenyőfélék) télre védettebb körülmények között helyezik el. A bonsai ültetőközege sosem száradhat ki, mert a növény gyökérzete azonnal károsodik, de túllocsolni sem szabad őket, mert berohad a gyökérzet. Esetenként hatásos lehet a lombozat napi vizes permetezése, de ez a növény fajtájától függ. A tápoldatokkal nagyon óvatosan kell bánni, csak akkor szabad alkalmazni, amikor új levelek, hajtások megjelenése jelzi, hogy a növény jó állapotban van. Akinek valaha is volt bármi szobanövénye, az tudja, hogy a gyökérzet (talajban levő, főként vízfelvevő részek) és a föld feletti részek adott körülmények között működési egyensúlyban vannak és ha a környezet kicsit is megváltozik, máshogy kell gondozni a növényt, mert a korábbi locsolási ritmust vagy a lombozat permetezését meg kell változtatni. Szobai körülmények között a fényviszonyok folyamatosan változnak adott elhelyezésnél a Nap mozgása miatt. Ezek a bonsai növények tulajdonképpen az én értelmezésemben is "agyonkínzott" növények, hiszen a gyökérzetet és a lombozatot is metszegetni kell, hogy ne nője túl a rendelkezésére bocsájtott teret és minden metszés után megváltozik a növény biológiai egyensúlya is.
2018. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idődet amit a kérdésemre szántál.

De sajnos csak kicsit lettem okosabb.

A nevét se a pontos gondozását még így sem tudom.

2018. aug. 21. 13:37
 3/5 A kérdező kommentje:

Szóval a hegy meg a mohamed története:D


Megtaláltam.

A növény neve Carmona Micropylla.

Elég elterjedt kis fa ez..csak erről én nem tudtam mint kezdő. Mint ahogy arról sem hogy az egyik legkényesebb bonsai fajta. A legkissebb változásra is ledobja a leveleit. Mondjuk az esetemben ez vitathatatlan.

Ahogy egy hozzáértő ember olvasmányából kiderült ezt a fát védeni kell a huzattól, a melegtől stb. Felsorolta én nem fogom...főleg magamnak nem. A lényeg hogy kisé párás, félárnyékos helyen, tőzeg nyirkosan tartásával, a szobában az ablaktól 1-1.5 méterre kell elhejezni...és a fa úgy is jelzi ha nem jó neki..de az ellenkezője is igaz. Ha valaki esetleg még tud speciális dolgokat azt szívesen meghalgatnám..

2018. aug. 22. 06:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Tápoldatot minden alkalommal adsz neki? Lehet, hogy ez a fő probléma.

Azt nem akarom elhinni, hogy szobában jobban bírná, mint szabadban.

2018. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A tápoldatot elég 3-4 hetente adni, a tél közelettével lehet 2-3 hetente adni neki. Nézzél róla videókat, meg majd lesz bonsai expo is, ha érdekelnek ezek a kisfák, akkor elmehetsz oda tájékozódni. :)
2018. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!