Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet a paprika virágát...

Hogyan lehet a paprika virágát saját kezűleg hatékonyan beporozni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokon alapuló válaszokra lennék kíváncsi...
2018. szept. 2. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szükséges lenne? Soha nem poroztam, sem szabadban, sem üvegházban.
2018. szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Izolálni kell. Házi kertben az izolációs távolság nem tartható. Így a paprikát vagy más növényt egyedileg kell.

Kapható különböző méretű tasak ami mikronos szövésű /60-200 Ft/. Ezzel még a bimbós korú virágot be kell fedni. Nyílás idején, ha keresztezni akarod akkor másikról veszed a virágport -fülpiszkálóval összeporzod. Tasakot visszarakod amíg meg nem jelenik a kispaprika, a tasakot lehet tovább vinni a következőre. Színes cérnával/zsineggel jelöld meg, hogy szedéskor tudd melyik lesz a mag.

Hatékony-e nem tudom, értelmetlen ez a szó. Van amivel "piszmogni" kell és van amit lehet haladósan csinálni. Ez a piszmogós kategóriába tartozik -látszólag.

2018. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nekem mind1, hogy mivel van beporozva csak teremjen.

2018. szept. 3. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen zárt üvegházban, fóliában van, ahová nem jut be rovar? Mert ha nem, akkor nem a megporzás hiánya miatt nem terem.


Amúgy fülpiszkáló, pár mm vékony festőecset, vagy jobb híján vékony háromszög alakúra tépett, "szőrös" szélű újságpapírdarab, én a mandarint poroztam ezzel régebben, egy egzótakertész tanácsára.

2018. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!