Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideám kb.2-3 hónapja...

Az orchideám kb.2-3 hónapja elvirágzott. Mikor várható újra virágzás?

Figyelt kérdés
Továbbá azokat a szárakat meg kell tartani, amiken hozta a virágokat vagy min fognak jönni az új virágok, márha életben maradt egyáltalán? Köszi!
2018. szept. 15. 07:11
 1/4 A kérdező kommentje:
egyébként a növény egészségesnek tűnik. legalábbis a levelei zöldek és a szárak is
2018. szept. 15. 07:12
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Az én orchideáim általában decemberben kezdenek viragszarat hajtani és nyár közepéig végéig virágzanak. Én meghagyok mindem egyes elvirágzott szárat, addig amíg le nem szárad és akkor vágom le a tövétől 3-4 centire. De volt olyan is hogy nem száradt le egyáltalán és azon hozott új mellékágat és viragzott. Szerintem ha párás helyen (nekem konyhaablak) tartod decemberben neked is elkezdi újra.
2018. szept. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem különösebben szoktam figyelgetni, de valamikor december-január környékén szoktak nálunk is újra kivirágozni. Mi nem csinálunk semmit velük, csak az elszáradt virágokat szedjük le. Nyugodtan hagyhatod úgy, ahogy van, csak hetente-kéthetente (attól függően, mennyire van meleg) öntözd meg/mártsd bele egy lavór vízbe, és öntsd ki alóla a felesleges vizet.
2018. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha lepkeorchideáról (Phalaenopsis) van szó, azok mostanában kezdenek el új virágszárakat hozni a tövüknél. Ugyanis a nappali meleg és az éjjeli hideg levegő közti minél nagyobb különbség hatására indul meg bennük a virágszár kezdemény. Megtarthatod a régi virágszárakat is, gyakran új elágazások jönnek rajtuk, és új virágok, de nem minden esetben. Ha elkezd sárgulni, száradni a szár teteje, az már nem fog újra virágot hozni, akkor levághatod tőből.
2018. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!