Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövényt hogy öntözzünk...

Szobanövényt hogy öntözzünk megfelelően kaspóban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár növényemet beleültettem kaspóba, mert így sokkal esztétikusabb, azonban tudom, hogy a locsolásra emiatt jobban kell ügyelni, nehogy elrohadjanak a gyökerek. Azt szeretném kérdezni, hogy általánosságban mi javasolt ebben az esetben, hogyan tudom megítélni, hogy mennyi vízre lehet szükség, hogy elég nedves legyen mélyen is a talaj? Jelenleg azt csinálom, hogy kevesebb vizet locsolok rájuk, azonban attól tartok, hogy így nem biztos, hogy eljut a nedvesség a gyökerekig rendesen, hiába nedves a felső földréteg.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. okt. 7. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy beleültetted kaspóba? Közvetlenül bele? Kaspóba nem ültetünk növényt. A kaspó csak egy külső tartó, amibe beletesszük a műanyag cserépbe ültetett növényt. Épp azért, hogy a felesleges víz ki tudjon folyni az alján. Ha beleültetted, sürgősen ültesd át műanyag, lyukas aljú cserépbe, és úgy tedd a kaspóba.
2018. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg fúrógéppel lehet lyukat csinálni az aljára és még pluszban alá tányért, de az nem néz ki jól.


Öntözni nem gyakran kell kis mennyiséggel, hanem ritkábban nagy mennyiséggel. Viszonylag gyorsan ki lehet tapasztalni, hogy mikor kezdenek kókadni, azaz egy adott vízmennyiség hány napra elég.

2018. okt. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Igen, közvetlenül van a növény a kaspóban. Megpróbálom kitapasztalni, hogy így mennyi vizet képes rendesen felfogni, és ha 1 hónap múlva nagyon ramaty állapotban lesznek a növények, akkor megpróbálok keresni beleillő cserepeket, megfúrni nem szeretném, mert pont azt akartam elkerülni, hogy alá kelljen tenni valamit.
2018. okt. 10. 16:10
 4/4 anonim válasza:
Nagyon kell így figyelni, nehogy túl sok víz menjen bele, nekem is kaspóban van pedig pl egy fikuszom is és semmi baja nincsen. Inkább többször kap kis vizet. Törpepálma is van kaspóban, ő neki sincs semmi baja nálam.
2019. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!