Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a kertiházam kéménye...

Ha a kertiházam kéménye füstöl télen és beteríti a szomszéd telkét milyen bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Nem szándékozom kitolbi velük de a füstöt nem tudom irányítani joguk van elbontatni velem?
2018. okt. 14. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tehetnek feljelentést. Akkor a kéményseprők ellenőrzik a kéményed állapotát, vagy elbontatják vagy előírják, milyen javítást kell elvégezni. A "beterítés" oka lehet többek között, hogy alacsony a kémény, magas a levegő páratartalma. Főleg télen ez utóbbi igaz lehet.
2018. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ igazuk is lenne akkor kéne beszéljek egy kéményseprővel hogy lehet-e úgy változtatni valamelyik részén a kéménynek hogy jó legyen mindenkinek ez jó megoldás lenne?
2018. okt. 14. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Te mit tennél fordított esetben??!
2018. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
A füstnek a tüzelőanyag is oka lehet,meg a tüzelési technika hiánya .Megfelelő magassági kémény segithet a problémán,de vannak olyan időjárási okok is ,amikor a légnyomás a földre szorítja a füstöt.
2018. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fordított esetben elöszőr megkérdezném hogy miért füstöl rászorul mert ideiglenesen ott kell lakjon vagy mert ahoz van kedve és nem érdekli őt senki véleménye ha az eslő példát mondaná segítenék is neki egy kéményseprőt keresni aki elrendezi a kéményét szakszerűen addig elviselném a füstöt nem nyitnám ki az ablakot meg ilyenek ha kötekedne nemtudom mit csinálnék de nem jelenteném fel nem vagyok ilyen
2018. okt. 14. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki normálisan tüzel, akkor nagyon minimális füst jön ki a kéményen, sőt szinte semmi.


Akkor van baj, ha vizes a fa, és kevés levegőt kap a tűz. Sajnos a tüzelések 90 százalékában ez fennáll.

2018. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szomszédnál is ez volt, mi átálltunk gázra 2-3 évvel ezelőtt, mert már nem éri meg fával küzdeni. (Nálam is volt ilyen gond, én is meghosszabbítottam a kéményt). Mondtam, hogy valami nincs rendben, mert irtózatosan füstöl a kéménye, s tiszta korom a tetője is, meg az én udvarom is. Kéményseprő kitisztította a kéményt, javasolta, hogy hosszabbítsák meg, meg is történt, azóta nincs probléma. Persze igen, van olyan időjárási körülmény, ami "lecsapja" a füstöt, szó se róla. Szóval szerintem is, kulturált emberek között így megy, hogy nem b... egymást, hanem szólunk, s arra ez a reakció. Jó látni ilyet is itt, mert ált. inkább a szomszéddal kapcsolatos kérdéseknél a háborgás, a feljelentés, az egymással való kitolás a főtéma.


Úgy egyébként szigorúan véve, amit csinálsz az birtokháborításnak számít!

2018. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lecserélem infra fűtőpanelekre :) köszi a príma hozzászólásokat :)
2018. okt. 22. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!