Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes ilyen földbe ültetni...

Érdemes ilyen földbe ültetni és nem vagyok már elkésve?

Figyelt kérdés
Ma felástam a kertet és ugye tele volt fűvel és a felásás miatt a földben egy csomó fűgyökér van, a nagyobbakat kiszedtem, de az összeset képtelenség. Ha ebbe ültetek, nem fog később agyon gazosodni? Nem lesz rossz a növényeknek? Cserepes növényeket szeretnék beültetni, levendulát, kövi rózsát, meg oregánót. Nem ez lesz az első telük. Illetve igy novemberre nem késtem el vele? Lehet mégis tavasszal kéne inkább már? Azt tudom, hogy a földben télen melegebb van mint a cserépben? Ha most beültetem a gyökeres földbe mennyi eséllyel éli túl a telet? Tudom, hamar kellett volna már elültetni. Tavaly a lakás fűtetlen helyiségében teleltek, tél végén elkezdett hajtani. Szegfű is megy majd a földbe.
2018. nov. 6. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem fagy és nem esik az eső, addig nem vagy elkésve. A talaj előkészítésnél nem elegendő az ásás, utána át is kell rostálni a földet és a rostán fennmaradnak a fű csonkok, tarackok, gyökérdarabok. A lakás fűtetlen helyiségében biztosan magasabb a hőmérséklet télen, mint a szabadföldben, ahol azért jó mélyen van csak biztosan 0°C felett a hőmérséklet. A tavaszi gazosodás mindenképpen be fog következni, mert a jelenlevő elfekvő, eddig ki nem kelt gyommagvak száma sok millió. Várhatóan azért novemberben lesz még eső és talán csak talajmenti faggyal kell számolni, ezért addig sok gyommag kikelhet. Ezeket azonnal le lehet permetezni gyomírtóval (aminek hatása kb. 2 hét után érzékelhető), így legalább lelkileg megnyugtathatod magad, hogy megtetted, ami tőled elvárható.
2018. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A talaj előkészítésnél nem elegendő az ásás, utána át is kell rostálni a földet és a rostán fennmaradnak a fű csonkok, tarackok, gyökérdarabok."


Honnan szedted ezt?

Egyáltalán nem kell átrostálni, a fű elrohad a talajban (komposzt lesz) és jó tápanyag forrás lesz a növényeknek.

Azt véletlenül eltaláltad, hogy a tarackot ki kell szedni.

2018. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, igazából ha nagyon tarackos a terület, akkor azt lehetetlen kiszedegetni, mert mindenképpen marad benne, aztán ültetés után már csak a kilátástalan kínlódás marad. Ha tarackos volt a kert, akkor ha már nem gyomirtóztad le idén, akkor tavasszal kell, és csak ezt követően ültetni.

De ha más jellegű füvek voltak, akkor azokkal nem kell törődni, ha nem a felszínen vannak, akkor elhalnak, és idővel komposztálódnak. Akkor lehet most ültetni.

Gondolom, a növények a szabadban vannak jelenleg is, tehát szokják az időjárást.

Levendulát mélyebbre ültesd, 5 vagy akár 10 cm-rel is, hogy a gyökerei védettebb helyen legyenek. Az oregano mindent kibír, de pár cm-rel mélyebbre azt sem árt.

A kövirózsát "rendes" földbe nem annyira jó tenni, mert nagy hidegben a túl sok vizet nem nagyon szeretik a gyökerei. Ezért szokták sóderes földbe vagy kiemelt helyre (sziklakertbe) ültetni, hogy a laza közegből le tudjon futni a téli eső, hóolvadás vize.

Mondjuk, valami nagyobb, inkább lapos, kilyukasztott aljú edényt feltöltesz ilyen folyami sóderes földdel, vagy nagyon laza, tőzeges virágfölddel, és abba ülteted. Szoktak pl. betonkefnit is alkalmazni, nekem nem annyira tetszik. (A kefni belsejét olajfestékkel le kell kenni a mész miatt.) Sok föld nem kell neki, régen falun, amikor még gyógynövényként tartották, legtöbb helyen a disznóól tetejére telepítették, néha takarításkor felhajítottak rá egy lapát sz.rt, és vizet akkor kapott, amikor esett.

2018. nov. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!