Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mirét sárgulnak a fél éve...

Mirét sárgulnak a fél éve ültetett leylandik az udvar hátaó részében, holott az elsőben levők gyönyörű méregzöldek?

Figyelt kérdés

Fe eve egyszerre,egy helyrol, ugyanannyi tragyas foldbe ultettem mind a 70 dbot es mig az egyik reszen ketszer akkorara nottek es meregzoldek, addig a masikak minimalisat es sargulnak.

Ez ilyenkor telen termeszetes es ne ijedjek meg, vagy kell valamit csinalnom veluk?


Kep: [link]



2018. nov. 9. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem természetes, mert akkor elöl is sárgulnának.

Millió oka lehet.

Mehet cső a földben, amitől nem tud rendesen fejlődni, lehet valami vegyszer a sárgák földjében, nyáron nem kapnak napot vagy csak keveset, állandó huzatban vannak, ... vagy nem tudom ...

Nekünk hosszú évekig nem sikerült megfejteni, hogy a hátsó kert hátsó szakaszán miért nem marad meg semmi, pedig kísérleteztünk mindenfélével.

Végül kiderült, hogy a régi tulaj előtt lakott ott valaki, aki gázolajjal locsolta ott a földet, hogy a szomszéd ne szóljon, hogy átmegy a gaz. De találtunk a kertben elásott műanyag zacskóban szemetet, félpár gumipapucsot, törött üveghalat, kutya, macska csontvázakat, ...

Ki tudja, hogy nálatok mi történt ott azelőtt.

Ha nincs cső a földben, akkor a föld nem jó és talán egy földcserével megoldódhat a probléma.

2018. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiszáradáshoz vezethet, ha a talaj víztartalma eltérő. Az is kérdéses, hogy a sárguló növények mögötti fa (?) borítás milyen festékkel lett kezelve (oldószer kipárolgás), illetve milyen ott a mikroklíma (nincs-e túlzott felmelegedés) ?
2018. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs cso a talajban, a kerites diontrapezlemez tehat nem sugarozhat max Hőt, de akkor a kerites masik felen is sugarozna azok pedig zoldek. Diofa volt itt egybeknet amire meg gondoltam de kivagtam iden. Es amire meg gondolni tudok az az eros huzat mert nem volt

Kerites sokaig.

Mutragyazassal nem tudom potolni vagy helyrehozni? Ne varjak jovo nyarig, maguktol nem fognak ezek helyrejonni azt mondjatok?

2018. nov. 10. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

A diófa levele benne van a talajban és köztudott, hogy a diófa alatt nem marad meg semmi. Van tudományos neve annak a vegyületnek, amit a diólevelek tartalmaznak, én tudtam is, de már nem emlékszem rá.

Nem tudni mennyire haltak meg a ciprusok, de sürgős átültetésre lenne szükségük, itt meg a talajjal kellene kezdeni valamit, mert hiába fogsz újakat venni, ugyanígy jársz.

2018. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mulcsozott részen kívül mi az a köves dolog? Olyan, mint a vakolat, ami mésztartalmú. Ha nem is az, a magas talaj pH miatt lehet a sárgulás. A kerítés mellett nem lett esetleg meszezve a talaj, vagy vakolat, sitt elásva?

A "szép" sornál is látható némi sárgulás.

A dió gyökere miatt is lehet sárgulás. Mikor vágtad ki a fát, melyik hónapban kb.?

A sorok milyen irányban (égtáj) vannak a kerítéstől, ill. a faltól?

2018. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!