Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a horgászbolt-i tigrismógyo...

Ha a horgászbolt-i tigrismógyorót elültetem akkor az ki fog kelmi? Es mennyi idő kell neki hogy kikeljen?

Figyelt kérdés

legyetekszivesek segíteni



Dovit száraz tigrismogyorora gondoltam.


2018. nov. 12. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha nem hántolt meg nem főzött (hőkezelt), akkor valószínűleg ki fog kelni. Ha jól látom a netes képeket, a Dovit az nem hántolt, azt meg nem írják, hogy hőkezelt lenne.

De hát pár szemet elültetsz próbára most egy virágcserépbe, és meg fogod látni, hogy csíraképes-e. Aztán ha igen, akkor márciusban a kertbe is ültethetsz, 30 cm-enként, jó nagy sortávval, rengeteg lesz egy tő alatt, főleg, ha öntözöd is.

Nekem már régen volt, vagy 20 éve, de szerintem meleg szobában 2 hét alatt meglátod, kikel-e. (Ha kikel, kidobhatod, átteleltetni nem érdemes és nehéz.)

2018. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jól láttad , a dovit tigris mogyoró szára és nem hántolt.. egy kb 5l virág cserébe raktam 4szem 🐅 mogyorót. Kb 250g lessz alatta ha jó lessz.. kb otthon a lakásban 15-20 fok van ...
2018. nov. 13. 12:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát a lakásban nem lesz alatta semennyi.

Majd tavasszal a kertbe ültesd, ott teremni fog. Nagyon igénytelen, de az erős fényhiányt azért nem bírja.

2018. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mikor ültessem a kertbe es mikor kell betakaritani??
2018. nov. 25. 08:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Március második felében ültesd, és ősszel kell kiszedni. Már nem nagyon emlékszem, de azt hiszem, én valahogy október táján szedegettem, már hűvös időben. Az augusztus végi - szeptember eleji esők még megnyomják a termést.

De próbából kiszedhetsz időnként egy tövet, és meglátod, mit változik a kora ősz és a késő ősz között. Ha sárgulni kezd a levél, akkor mindenképpen ideje a betakarításnak.

2018. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm! Az erjesztett tigris mogyorót hogyan készitsem el MAJD nyáron?
2018. nov. 25. 10:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, én enni termeltem, kérdezd meg valami horgászós kategóriában.
2018. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Meg lehet enni?

Mire használható fel?

2018. nov. 25. 11:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyersen, pirítva, vagy aprítva olyan ételekbe, amibe dió vagy mogyoró kellene. Vagy főzve.

Keress rá a neten. Földi mandula néven is lehet találat. (Gyomnövényt is hívnak így, de azt külön tudod választani.)

Nem valami nagy buli persze, ezért is hagytam abba pár év után.

2018. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
otthon ha egy 25l vödörbe rakom a pl 30-40db gumot akkor lessz alatta termes? (meg ha ki kel)
2018. dec. 16. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!