Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elfagy-e a levendula?

Elfagy-e a levendula?

Figyelt kérdés
Augusztusban dugványoztam cserépbe és most ki szeretném ültetni a szabadba a helyére.
2018. nov. 14. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
KIültetni legkesöbb szeptembern elsö felében kellett volna, most már késö. Fagymentes helyen teletesd át és tavasszal ültesd ki.
2018. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem.
2018. nov. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Mediterrán növényről van szó, ahol nem olyan erősek a telek, mint nálunk. Szerintem elfagyna, hacsak nem takarod le magát s növényt és a törzse környékét is, hogy a földje se fagyjon át a gyökerekig (szalmával, lombbal, papírzsákkal stb.).
2018. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm szépen a válaszokat.
2018. nov. 14. 16:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Helyesbítek:Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2018. nov. 14. 16:46
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Habár valaki lepontozott, én akkor is kitartok amellett, amit írtam. Zsenge növénykék még ezek, kis fagy is megfagyaszthatja őket. Teleltesd át világos (lehet hűvös is) helyen. Esetleg áldozz fel egy példányt és ültesd ki...
2018. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Már megvárnám a tavaszt ezzel .
2018. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát azért már mégsem mediterrán a levendula. :)

Mindenhol 5 vagy 5a USDA-zónát írnak rá, ami azt jelenti, hogy -29-ig bírnia kell.

Természetesen ez csak rendesen begyökeresedett felnőtt növényre értendő.

A mi enyhébb teleink miatt egy fejlett gyökérzettel rendelkező cserepes növényt még nyugodtan ki lehetne most ültetni. Ám aminek még csak pár szál gyökere van, mint feltehetőleg a kérdésben szereplőnek, azt inkább ne. Annak egy nagyon világos, hűvös hely kell télre, ahol pár fok fagy sem probléma.

Viszont ha ilyen nincs, az probléma, mert egy fűtött lakásban még nagyobb eséllyel kipurcan, mint a kertben. Tehát ha nincs megfelelő telelőhely, akkor mégis inkább a kiültetéssel lenne nagyobb sansza az életben maradásra.

Az fontos, hogy mélyebbre kell ültetni, mint a cserépben volt, mert lentebb nem fagy át annyira a föld, és itt a fejletlen gyökér elfagyása okozhatja a pusztulást.

2018. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 19:02-es: félig igazad van, a levendula kibírná a telet, ha kifejlett és jól begyökerezett növényröl lenne szó.

De itt egy igen fejletlen dugvány van, és az is eddig cserépben volt, tehát sem kellö gyökérzete nincs, sem elegendö tömege, ezért ez a növényke garantáltan nem élné túl a telet, ha most ülteti ki a kérdezö!

2018. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is majdnem ezt írtam. Azzal a különbséggel, hogy egy enyhe telet még inkább túlél a szabadban így is, mint a meleg szobában. De kiültetés szerintem is csak végszükség esetén, ha nincs megfelelő telelőhely.
2018. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!