Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most az ősszel ültetett...

Most az ősszel ültetett dísznövényeket hogyan "téliesítem"?

Figyelt kérdés
Kb. 30 cm magas tujákról, törpefenyőkről, japán juharról van szó. Arra gondoltam, letakarom kivágott tujaágakkal. Pont van is. Nem hülyeség?

2018. nov. 15. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:

De. A japán juharnál megcsinálhatod (nem tudom, mennyire fagytűrő, kell-e), viszont az örökzöldek télen is igénylik a fényt. A normál teleken egyébként sem fagynak el frissen ültetve sem.

Erős lehűlés, azaz ilyen -16-20 vagy több fok nálunk akkor jön az esetek túlnyomó többségében, amikor hó van, mert ilyenkor a talaj nem tud hőt kisugározni.

Amikor pedig esik a hó, akkor az megvédi a kis növényeidet, mivel jó hőszigetelő anyag a sok bezárt levegő miatt. Legfeljebb a csúcsukig betakarod még őket több hóval. Vagy olyankor arra a pár napra jöhetnek a levágott tujaágak.

2018. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!