Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri fikuszt venni? Könnyű...

Megéri fikuszt venni? Könnyű a tartása?

Figyelt kérdés

2018. nov. 20. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem őket, nálam jól megvannak, sokfajta van. Viszont a huzatot, sugárzó hőt nagyon nem szeretik, a fűtési időszakot meg szokták sínyleni, ha nem figyelek eléggé. Csak alig férek tőlük.
2018. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A tartása nem macerás, nagyon strapabíró növény, de pénzt nem érdemes érte adni. Biztos van olyan ismerősöd, akinek már nagyra nőtt és nem fér tőle, kérj 1-2 kisebb ágat, könnyen kigyökerezik, ha földbe dugod. (Nem is tudtam, hogy Répáshután vámpírok élnek...)
2018. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vettem egyet, megdöglött. Ha sütötte a nap az volt a baj, ha kicsit napvédettebb helyre tettem az, ha huzatot kapott nem tetszett neki, állandóan volt valami baja. Amikor már csak pár levele volt, meguntam. Behoztam a munkahelyemre, próbálunk életet lehelni bele, ha tavasszal sem fejlődik, akkor kuka.

Aztán anyósom 25 éves 2 méteres fikuszáról kunyeráltam két ágat és láss csodát életerős, gyönyörű növény, ami nem hisztizik, pedig a korábbi helyén tartom.

Sok vásárolt növénnyel befürödtem már így, tehát én is inkább azt javaslom, hogy kérj valakitől hajtást/ágat.

2018. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet mondani, hogy ha biztosítod a számára szükséges körülményeket, akkor könnyű tartani. Semmi extra igénye nincs. De megfelelő fényt, öntözést, tápozást biztosítani kell persze, mert nem műanyag növényt akarsz.
2018. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!