Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan virág (cserepes, bentre)...

Olyan virág (cserepes, bentre), ami szinte mindig virágzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen virág, próbáltam már keresgélni az interneten, de nem jártam túl sok sikerrel. Gondolom olyan nem létezik, ami mindig virágzik, de ami mondjuk nem csak időszakos (pl. csak nyáron/ vagy mikulásvirág csak télen). Remélem értitek...

Bentre szeretnék venni valami cserepes virágot. Előre is köszönöm a valaki tudna ötletet adni :)



2018. nov. 27. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A korall virág szinte egész évben virágzik. :)

[link]

2018. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Mivel láthatóan abban reménykedsz, hogy minden természettudományos és kertészei ismereted dacára mégis van olyan, ami nincs, akkor megnyugtatlak, olyan csak egy van: művirág. Viszont nézz körül a színes levelű dísznövények között, mert azok virág nélkül is színesen díszítenek. Egyébként is virágzásra csak akkor számíthatsz, ha nem északi fekvésű a szoba, tehát a virágzásra hajlamos növény megfelelő mennyiségű napfényt is kap (időnként).
2018. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Én mindenkinek aki sokáig virágzót akar a lepkeorchideát ajánlgatom. Sokan félnek tőle, pedig ezek a mai modern hibridek egyáltalán nem kényesek, nagyon egyszerűen elvannak, semmi macera nincs velük, egyet nem bírnak: a kemény csapvizet. Nekem régóta vannak, 6-7-8 hónapig is virágzanak több száron és ráadásul épp a virághiányos szürke téli időszakban nyílnak, amikor a odakint a kertben nincs semmi.
2018. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

A fokföldi ibolya egy évben 10 hónapig is virágzik.

Persze, ehhez világos hely és tisztességes tápoldatozás kell, és nem szabad túlöntözni.

Közvetlenül az ablak előtt tartva még északi szobában is szép lesz, saját tapasztalat.

2018. nov. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!