Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd kiidegeli apukámat...

A szomszéd kiidegeli apukámat azzal, hogy vágja ki a fenyőket, mert túl közel van a házukhoz. Felháborítóak, már zaklatnak is, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy éve laknak a szüleim ott. 4 hónapja levágatták a fenyők ágait, mert már súrolták a szomszéd házának falát. Majd átjött a szomszéd, full pökhendien hogy "És kivágva mikor lesznek?" Tudni kell, mifelénk a szomszéd fala kb. mindenütt a szomszéd kertjének határa.


50 éves nyönyörű erdei fenyők, szerintük veszélyeztetik a házuk épségét, meg a gyökerek tönkreteszik a ház alapját. Igen, kissé közel vannak a házhoz. De semmi veszélyes nincs bennük.


Múlt héten többedik felszólításra irattak egy papír alapú felszólítást, hogy 10 napon belül ki kell vágni a fákat.


Elég primitív emberek, szerdán elsétált apa a szomszéd kapuja előtt hazafelé menet, erre beszólt neki a hapi, hogy "Húzz innen." Na apa erre leüvöltötte a fejét, hogy mit képzel magáról, ki az atyaúristen ő, és ha nem vonja vissza a végzést bepereli őket.


Szóval most felmérést akar csináltatni apu, ami alapján bebizonyíthatja, hogy indokolatlan kivágni a fákat.


Ezek képesek voltak zaklatni is minket, bejöttek a kapunkon engedély nélkül méricskélni a távolságot a fák meg a fal között.


Azért ez már mindennek a teteje. Kár hogy nincs egy akkora kutyánk, mint nekik, akkor biztos nem merte volna betenni a lábát a kertbe.



2018. dec. 1. 23:19
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
65%
Vegyetek kutyát ha nem akarod hogy bemenjen. Egyébként meg minden ki fog derülni azután miután apud felméretteti. Megfélemlítés az ilyenek ellen a jó módszer. Vagy megoldjátok jogi úton ha nem kell a balhé. Én már telibe vertem volna a sggfejt ha ilyet csinál hogy bejön a portámra. A kaput bezárni az jó lenne. Annyi a lényeg hogy nyoszogasd apud hogy csinálja meg azt a felmérettetést. Ebből kiderül h kinek van igaza. Részben neki is, hisz sok durva vihar miatt rádőlhet a házara, ami ugye életveszélyes. Ez igazából akkor is megtörténhet ha jóval messzebb van, de mégis a teteje eltalálhatja.
2018. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

"50 éves nyönyörű erdei fenyők"


1. A dolog onnan indul, hogy a szomszédotoknak pont 50 éve lett volna, hogy tiltakozzon, ha nem tetszik neki.

2. Ti csak 1 éve vagytok ott, azaz így vettétek.

3. A jegyzőtől tudtok birtokvédelmet kérni.

4. Az ilyen agresszív szomszédok ellen csak az erődemonstráció használ. Azaz néhány nagy darab ismerőssel kell ott időnként megjelenni.

Esetleg -tanúk nélkül- hathatósan "elbeszélgetni" vele.

2018. dec. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Kutya az nem lesz, az egész család macskapárti, van is egy cicánk, aki nem igazán jön ki a szomszéd kutyával sem, rendszeresen morognak egymásra a kerítés két oldalán. XD


Igen,azt sajnos tudom, hogy bárhogyan rádőlhet a fa a szomszéd házra, de ennyi erővel akkor ne legyen senkinek sem ekkora fája, nem? 10-ből kb. 9 szomszédot nem érdekli a környéken a nagy fa, mert bizony mindenütt ekkorák vannak. Óriási, hogy pont nekünk jutottak a balhés szomszédok.


A másik szomszéd meg aztán telibe belát a kertünkbe, főleg a konyhaablakból. Egyszer kimentem a kertbe, mintha a fickó nézett volna a konyhából, aztán rájöttem, hogy tényleg, úgy megijedtem, hogy berohantam vissza a házba. XD

2018. dec. 2. 00:14
 4/33 A kérdező kommentje:

2-es köszi neked is. :) előttünk egy néni lakott ott, nem is értem miért nem próbálták az öregasszonyt megfenyegetni anno. Talán mert az megengedte, hogy levakolják a falukat, a mi oldalunkról, amit csak a mi kertünkből lehet. Érdekes, akkor a falhoz érő ágak se zavarták? Meg miért nem rögtön akkor reklamált, amikor beköltöztünk?


Simán lehet h az egyik rokonuk kezdett el pampogni, addig nem is foglalkoztak semmivel. A nagyika elég kotnyeles fajta.


Egyszer köszöntünk neki, megkérdezte anyut, hogy a lánya vagyok-e, majd kijelentette, hogy azért jó húsban vagyok, de nem baj az. Mondta a néni aki 60 elmúlt ugyan, de 85 kiló is. :p Attól azért messze vagyok. XD

2018. dec. 2. 00:23
 5/33 anonim ***** válasza:
82%

"Múlt héten többedik felszólításra irattak egy papír alapú felszólítást, hogy 10 napon belül ki kell vágni a fákat."


Mármint ki írta a felszólítást? Ők egy ügyvéddel (akkor nem kell törődni velük) vagy hivatalos értesítést kaptatok (akkor tényleg ki kell vágni, függetlenül attól, hogy mit gondolsz róla).



"Elég primitív emberek... apa erre leüvöltötte a fejét"



Úgy látom a problémamegoldásban partiban vagytok (kb annyira primitív dolog leüvölteni a másik fejét mint amennyire beszólogatni neki).



"Ezek képesek voltak zaklatni is minket, bejöttek a kapunkon engedély nélkül méricskélni a távolságot a fák meg a fal között."



Ehhez nem volt joguk. Itt már elgondolkodtató, hogy birtokvédelmet kértek.



Azért azt javaslom, hogy ne csak a saját nézőpontodat lásd, hanem az övéket is. Ti egy fát veszíthettek, ők viszont a házuk épségét. Bizony elképzelhető, hogy (mégha a stílusuk nem is megfelelő) a követelésük jogos.

2018. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

5: 2 fáról van szó, amik árnyékot adnak, ami nyáron nagyon-nagyon jól jön, mert máshova nem lehet kiülni a kertbe, úgyhogy még szép, hogy csak úgy nem vágattatják ki anyáék.


Ők irattatták egyébként. És igen, rájuk üvöltött, hogy vegyék már észre magukat, mert már többször is beszélt velük normálisan, de ez már egy kicsit sok volt a szomszéd részéről. Meg is szeppent a pasas!

2018. dec. 2. 10:22
 7/33 A kérdező kommentje:

Amúgy én már csak ritkán látogatom őket, de elég sokszor a balhéjuk a téma, azért gondoltam, hogy kérdezek.

Köszi a válaszokat!

2018. dec. 2. 10:24
 8/33 A kérdező kommentje:
Ja és 5: nem értem még mindig, h miért most jutott eszükbe, hogy ez legyen a gondjuk, mikor már 50 éve ott vannak azok a fák, és nem 2-3 éve nőttek meg ekkorára, ők meg már a szüleim előtt pár évvel költöztek be. De mindegy.
2018. dec. 2. 10:26
 9/33 anonim ***** válasza:
56%

Igen, ez tényleg fura, hogy 50 év után jönnek rá, hogy problémájuk lehet a fából. Lehet, hogy csak keresik a konfliktust.


Ha ők írták a levelet akkor kb semmit se törődjetek vele.

2018. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

A gyökerek valóban tudnak kárt tenni, a kő alap közè bemennek, megemelik. Kivágás után viszont az elhalt gyökèr is okoz gondot, miután elhal.

Van bizonyos távolság aminèl közelebb nem lehet ültetni fát. Ha mègis ki kell vágni èn azonnal ültetnèk helyettük másikat, megfelelő távolságra. Talán az előző lakóval nem jutott dülőre. Esetleg utána èrdeklődhettek nála;

2018. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!