Kezdőoldal » Otthon » Kert » A cserepes majomkenyérfám...

A cserepes majomkenyérfám kint felejtődött az erkélyen. Meg lehet még menteni?

Figyelt kérdés

Már tegnap észrevettem, hogy véletlen kint maradt pár pozsgásom az erkélyen és hát fagyok vannak...De még szépek voltak, terveztem, hogy behozom őket, de megzavartak telefonon és így sajnos ez elfelejtődött :(

Ma mikor kimentem, a majomfám ágai már le voltak konyulva és némelyik levele olyan ráncos, mint mikor az embernek kiázik a vízben a keze.A pletykának meg az aloénak úgy tűnik, nem lett különösebb baja.A majomfáért aggódok nagyon.Behoztam alépcsőházba.Ott sincs valami meleg, de alakásban sajnos nem fér el.Eddig minden évben alépcsőházban teleltek.Mit gobdoltok, van esély, hogy túlélik? Mit tehetnék még hogy rendbejöjjenek, megmaradjanak?


2018. dec. 21. 15:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban:majomfa.Tévesen majomkenyérfának hívják, én is úgy ismertem.De arról nem találtam leírást, hogy az átfagyott egyedekkel mit kezdhetünk :(
2018. dec. 21. 16:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordult már. Kampec dolores.
2018. dec. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az aloe bírhat pár fok fagyot, de ha a pletyka is jól néz ki, akkor elképzelhető, hogy a Crassula vastagabb részei is túlélték. (Mondjuk, nekem furcsa, hogy nem volt olyan hideg, amiben mindegyik ilyesmi növényed elpusztult.)

Ha a fagymentes lépcsőházban tartod, az úgy jó, ennél többet nem tehetsz. Majd elválik, hogy megmarad-e. Ha végleg kampec, akkor nagyon gyorsan elfolyósodik minden része. Ha még 1-2 hét után is kemények maradnak egyes részei, a héj nem válik le, ha megnyomod, akkor az adott rész még él, és tavasszal ki fog hajtani.

Öntözni nem szabad télen a hidegben a Crassulát meg még sok más pozsgást, de ezt biztos tudod is.

2018. dec. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy ha tényleg annyira határon volt a dolog, akkor még olyan variáció is lehetséges, hogy a föld megvédte a gyökereket meg a törzs föld alatti részét, és csak felül fagyott el. Szóval, ha az egész látható résznek vége, akkor ezt vágd le, hogy ne csúnyálkodjon ott, a cserepet meg hagyd ott a gyökérrel, hátha tavasszal kihajt.
2018. dec. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Egyenlőre figyelek és reménykedem.

Vàltozàst nem làtok.A crassula levelei be vannak ràncosodva.Olyan "szottyadtak" most és lógnak le a szàrai.Érdekes,hogy fura illatot àraszt a növény.Ezt màr az erkélyen észrevettem de érzem a lépcsőhàzban is.Nem büdös,de nem is kellemes.Mikor épségben volt,nem vettem észre hogy lenne szaga.Ez jelenthet valamit?

2018. dec. 22. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szétfagyott sejtekből kifolyik a lé. Nem tudom, milyen szagot érzel. Ha erről van szó, akkor ez majd meg fog büdösödni.
2018. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom hogyan jellemezzem...Kissé fanyar szag.Mint általában a falevelek, pl nyárfa levél illata , vagy a legtöbb zöld levél illata, ha jól megdörzsöljük.

Nem mérgező?

2018. dec. 22. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a fagyott levél szaga.

De hát nem kell megkóstolni, úgy egész biztosan nem mérgező.

2018. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!