Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit termeljek 600 négyzetméteren?

Mit termeljek 600 négyzetméteren?

Figyelt kérdés
Nem nagy terület,tudom.Mi éri meg?
2018. dec. 23. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Én beültetném gyümölcsfával.
2018. dec. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Saját használatra vagy eladásra? Mennyi időd van vele foglalkozni? Milyen talaj? Tudod locsolni? Kb. az ország melyik része (egyes növények csak a déli részeken élik túl a telet)?
2018. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Kötött talajon a gyökérzöldségeket, hagymaféléket inkább kerülném.

Ha nem fagyzugos terület, akkor kivi. Még kevesen foglalkoznak vele.

2018. dec. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Hol van, az ország melyik részén? Milyen a föld minősége? Eladásra, vagy saját felhasználásra akarsz termeszteni? Mennyi időt, energiát szánsz a megművelésére? Öntözhető-e a terület? Hajlandó vagy beruházni nagyobb összegeket a területre? ( pl, üvegház, támrendszer, ültetvény telepítés)
2018. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez kevés infó. Egészen más, ha egy remek talajú déli lejtőd van, mintha egy kifejezetten gyenge, igen kemény talajú szeles északi...

Nekem nyilván az is fontos, hogy én mit akarok termelni, illetve hogy a szabad terület hol helyezkedik el a házhoz képest. Nyilván a ház elé nem krumplit ültetek, inkább virágot meg ilyenek. Nekem a gyümölcsfa alap, aztán ami még fér, pár fontos vetemény, ami megterem és nincs is vele sok baj, miközben olcsón megvehető sokkal szebben is... Sok házra pedig ránézek és egyszerűen könyörög a telek nagy része, hogy díszkert legyen, hogy jobban érvényesüljön a ház...

Igazából neked kell eldönteni, kitapasztalni, de ilyen hiányos infókkal nem is lehet mit kezdeni. Lehet, hogy nincs is ház, hanem vettél egy telket, hogy termelj rajta valamit... Az megint más, bár akkor szerintem van fogalmad, hogy mit tégy.

2018. dec. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!