Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növény lehet ez?

Milyen növény lehet ez?

Figyelt kérdés

Tudom nem kert, hanem szobanövény, de itt talán a legrelevánsabb.

[link]

[link]

Azt gondolom hogy valami pálma, de milyen? Nyár végén vettem az Obiban leértékelve, “palmen mix volt ráírva, de gondolom ez csak a termék neve. Egész kicsike volt, mostanra meg ilyen szép nagyra nőtt, nagyon jól érzi magát :-D Érdekelne, hogy pontosan milyen fajta.


2019. jan. 5. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán királynő pálma (a szabadon álló rostokká szakadozó levélszélekkel), de a pontos rendszertani besoroláshoz tüzetesebben kellene szemügyre venni egy növényhatározó könyv segítségével.
2019. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legyezőpálma

[link]

2019. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, így kép alapján inkább csak kizárni lehet pálmafajokat, nem meghatározni.

Egy hozzáértő biztos tudna írni 10-15 olyant, ami lehet. (Néhányat még én is tudnék, de én nem szakértem a pálmákat.)

2019. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tipp: a Hobbikerteszek ide! Facebook csoporton szakértők pillanatok alatt azonosítják és tartási tippeket írnak.
2019. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!