Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti mikor kezditek el a magok...

Ti mikor kezditek el a magok vetését pohárba pl paradicsom, paprika?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 07:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés ,hova fog kerülni a kikelt növény .

Fóliába ,vagy a szabadba .Nagyon nem mindegy ez .

2019. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamint, hogy hány fokos, és milyen megvilágítottságú helyen tartod kelés után.


Én nem pohárral, hanem virágládával dolgozom, mert sok palánta kell.

Március 5-e körül ültetem a padlizsánt, pár nap múlva a pritamint és kápiát, aztán jön 10-e körül a macskap öcse és a karalábé, végül 15-e körül a paradicsomok, mert azok 3 nap alatt kint vannak, és így megközelítőleg egyszerre kel minden. (Kivéve a karaláb, de az nagyon jól bírja kint a hideget.)

Nálam van egy sötét hely, ahol fűtéscső megy át a padlóban, itt kelesztem a magokat. Amikor kikeltek, akkor kikerülnek egy üveges előtérbe, ahol nincs fűtés, és a palánták többnyire éjszaka 6-10 fokon vannak, nappal 15-25 fokon. Még ilyen hűvös és viszonylag világos helyen is megnyúlnak, tehát itt lehetőleg minél rövidebb ideig tartom őket.

Amint kint is 20 fok köré melegszik nappal a levegő, megkezdem a kiszoktatást. Általában 4-5 napig még éjszakára vissza kell őket vinni az előtérbe, utána, ha már egész biztosan nem megy 5 fok alá éjszaka, akkor maradnak éjjelre is. Néha persze előfordul, hogy akár 1 hétnél több időre is vissza kell vinni őket, ha bejön egy lehűlés. De tavaly pl. valahogy április 5-e körül kivittem őket, és többet már be se hoztam.

2019. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szabadföldbe lesz kb 10-12 fok van a kis házban ami üveg ablakokkal van körbevéve.
2019. jan. 9. 18:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Most is, állandóan 10-12? Vagy majd amikor nekifogsz, akkor gyújtasz be? Éjjel-nappal lesz ennyi, vagy ez lesz a minimum, vagy maximum?

Éjjeli minimumnak bőven elég, ha nappal 20 fölé megy.

Akkor csinálhatod úgy, ahogy én.

2019. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem van fóliasátram, de még így sem érdemes március közepénél hamarabb vetni.

Chilit talán március elején, de bajos rá világítani.

2019. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy kis asztalon lesznek kb 20 paradicsom, 20 paprika, 20 uborka és a többi. Tavaly nem jött össze, február végén kezdtük a palántázást. De olvastam blogon, hogy elég márciusban is. 10-12 fok van állandóan de be is gyújthatok, ha kell..
2019. jan. 11. 13:27
 7/12 A kérdező kommentje:
Tavaly a házban voltak 20-23 fokban, ablak előtt. Megnyurgultak.
2019. jan. 11. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Uborkával tök fölösleges foglalkozni május előtt.

2 hét alatt kiültethető és nem bírja az éjszakai 5 fokot sem.


De a pari-papri is bőven jó április eleji vetéssel.

2019. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a fényhiánytól nyurgultak meg, nem a huszonpár foktól
2019. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mármint, az éjszakai fényhiánytól. :)

Egy napos ablakban 23-24 fokon nem nyurgulnak nappal, de éjszaka igen. Éjszakára hűvöset igényelnének, hogy leálljon a növekedésük. Amikor kint a szabad földben maguktól kikelnek, vagyis elég a keléshez a hőmérséklet, akkor a pár leveles időszakban éjszaka csak 10-15 fok szokott lenni, a 20 fokos éjszakai minimum nagyon ritka.

2019. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!