Kezdőoldal » Otthon » Kert » Abasáron 20-25 évvel ezelőtt...

Abasáron 20-25 évvel ezelőtt melyik szőlőfajtákat termesztették leggyakrabban?

Figyelt kérdés
Vásároltunk egy házat (számunkra) komolyabb szőlővel. A szőlőtelepítők már nem élnek; az unokáktól annyit lehetett megtudni, hogy Abasárról telepítettek be négy fehér szőlőfajtát. A szőlők viszonylagos érési idejét is megtudnátok adni? Természetesen borszőlőről van szó.

2019. jan. 11. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elhiheted, hogy aki ezzel foglalkozott ott és akkor, nem itt olvasgat az oldalon!


Internetről tudom, hogy a Mátrai borvidék meghatározó települése, tehát biztos, hogy többféle szőlőt termesztettek ott.


Vigyél oda majd egy hozzáértőt, az hátha megtudja mondani, hogy milyen fajta lehet.


Amúgy, miért fontos ez?

2019. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A négy fajtát egyszerre szüreteltem és nem külön-külön készítettem belőle bort, és később kevertem/házasítottam össze. Igazán remek bor lett az eredmény. Szeretném az arányok fenntartása mellett a szőlő mennyiségét növelni. Barna lösztalajon (50-70 cm mély) termeltem a szőlőt dombvidéken.
2019. jan. 11. 23:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Abasár (nekem a szomszéd település) már legalább fél évszázada a magyar szőlőszaporítás egyik központja.

Azt le tudom írni, hogy a borvidék legfőbb hagyományos fajtái az olaszrizling, leányka, muscat ottonel, szürkebarát, sauvignon blanc és chardonnay, esetleg még Irsai, de ez semmit nem jelent, mert itt 20-25 éve már mindent szaporítottak, amit csak el tudtak adni.

Ahogy írják, kell keresni egy hozzáértőt, aki beazonosítja a fajtákat, vagy pedig nekifogsz a neten nézelődni. Vannak nagyon jó leírások. Vagy a két módszert ötvözve, jó fotókat csinálsz a fürtökről, levelekről, hajtásvégekről, és ezekkel érdeklődsz kertészeti fórumokon, pl. az Indexen.

2019. jan. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt fogom tenni.
2019. jan. 12. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!