Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen tápoldatot adjak a...

Milyen tápoldatot adjak a kaktuszaimnak, karácsonyi kaktuszaimnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lehet kapni külön kaktusznak való tápoldatot, csak arra lennék kíváncsi, hogy a „minden növényhez” való táp vajon megfelelő a kaktuszoknak is? Már jópár éve megvannak, és eddig nem kaptak tápot, gondoltam itt az ideje, hadd érezzék jól magukat.

2019. jan. 17. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most inkább semmilyent. Nyugalmi időszakukat élik ilyenkor, ezért jó, ha hűvös helyen tudod tartani őket, és NAGYON keveset locsolni (3-4 hetente bővel elég).

Tavasz közepén lehet nekik tápot adni, de akkor is a speciálisan kaktusznak valót. Általános növénytáp nem jó. Illetve, ha át akarod őket ültetni, azt is késő tavasszal.

2019. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát remélem, nem most akarja a kérdező tápoldatozni a kaktuszokat.

Ahogy az első is írja, most hideg helyen kell őket tartani, különben tönkremennek, megnyúlnak.

A karácsonyikat hőmérséklettől függően 2-3 hetente lehet öntözni, a gömbkaktuszokat meg egyáltalán nem szabad.

Tulajdonképpen az általános tápoldatok se túl rosszak, csak az a fő probléma velük, hogy túl sok bennük a nitrogén, és felfújják a kaktuszokat, tehát csak a kaktusztest fog növekedni, a fajra jellemző tüskézettség pedig nem alakul ki. (De ugyanez történik túl nagy cserép, túlöntözés, helytelen tartás esetén is.)

Szóval, ha csak pár kaktuszod van, és nem akarsz sokat rájuk költeni, akkor ne alkalmatlan, hanem kis kiszerelésű tápoldatot vegyél.

Ezt pl. olyan 250-300 között adják:

[link]

2019. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem nagyon voltam tisztában a nyugalmi időszakaikkal eddig, de köszönöm a felvilágosítást! Alapjáraton is 2-4 hetente kapnak vizet (ahogy eszembe jut), és eddig jól elvoltak, nem adtam nekik tápoldatot most, majd tavasszal szerzek külön kaktusznak valót. :)

Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :)

2019. jan. 17. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is várd meg a tavaszt, és a Nitrogén valóban nem kell olyan sok. Minden tápnak figyeld a hátulját, mi az NPK értéke.

Vitaflóra is jó, Florimo is jó: [link]

2019. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!