Kezdőoldal » Otthon » Kert » Télen egyszer-kétszer meglehet...

Télen egyszer-kétszer meglehet nyitni a fagycsapot, ha használni akarom a kinti kerticsapot?

Figyelt kérdés
Amikor plusz pár fok van,de utána visszazárom.A vízóra aknában alul sistergést hallottam,mintha folyna a víz az mitől lehet?
2019. jan. 18. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Mi is meg szoktuk néha nyitni, ha szükséges.

A sistergést menj le az aknába és nézd meg.

2019. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor elzárod a fagycsapot, a csőből kiengedi a vizet, ne fagyjon szét. Lehet azt hallod.
2019. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

-20-ban is meg lehet nyitni a fagycsapot, tetszőleges alkalommal, naponta 100x is. Gyerekkoromban sok haszonállatunk volt, rengeteg víz kellett, és így használtuk, mert ez volt az egyetlen lehetőség.

A fagycsap úgy műxik, hogy egyrészt elzár a hálózat felé, másrészt a már átengedett, vagyis utána lévő vizet pedig egy lyukon keresztül kiengedi az aknába, ezzel a fagycsap utáni rész vízmentes lesz. Minden egyes elzárásnál elveszik így annyi víz, ami a fagycsap utáni csőszakaszban volt.

Ha sistereg, akkor nem jól van elzárva a fagycsap, és folyamatosan engedi ki a lyukon a vizet. Nem tudom, mikor zártad el, de ha mondjuk 2 hónapja, akkor nem cserélnék veled vízszámlát...

2019. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam,azt nem írtam oda,hogy akkor sistereg amikor megnyitom a fagycsapot,de akkor azért mert engedi ki a vizet,ami ott maradt?
2019. jan. 18. 23:20
 5/7 anonim ***** válasza:

A sistergés az hogy feltöltődik a rendszered. Ha a házban minden csap zárva van, (és nincs csőtörésed sem),akkor 5-20 sec és megszűnik ez a sistergő hang.


Az elzáráskor meg az aknai elzáró víz visszaeresztő képességű csap van normális esetben,unevezett "fagycsap".

Ez az aknában a szó szerint a földre lecsurgatja a házban lévő csövekből ide vissza a vizet.

2019. jan. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a kerti csap van a fagycsap után, akkor az 1 másodperc alatt feltöltődik, és már nem szabad neki hangot kiadni.

Ha folyamatosan sistereg, akkor a fagycsapnak valami baja van, és vizet enged el. Vízkövesedés miatt is lehet, hogy nem megy végállásba, nálam is szokott néha ilyen lenni. Azt szoktam csinálni, hogy lendületesen (de nem állat módon) többször koppanásig megnyitom-elzárom a fagycsapot, és ez rendbe szokta rakni.

Mikor hallod a sistergést, nézz be az aknába, és meglátod, hogy engedi-e a vizet.

2019. jan. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy fagycsapnak két állása van. 1 Üzemi(nyitott),2 leeresztő,zárt. A csap alján lévő kis leeresztő furatnak kizárólag a 2 állásban szabad folyni,ilyenkor a hálózat felől érkező víz elzárásra kerül,a csap utáni csőszakaszból pedig leürítésre kerül a víz.Amennyiben az 1 üzemi állásban is folyik a kis furaton a víz akkor vagy vmilyen belső tömítetlenség(O gyűrű)vagy koszosodás,vízkő,nagyobb szemcse..stb miatt átenged,vagy az áramlás iránnyal szemben(fordítva) van fölszerelve a csap.
2019. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!