Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az erdőben lévő növényeket...

Az erdőben lévő növényeket hazavihetem?

Figyelt kérdés
Pl. megtetszik egy 20 centis kis bokor, kitépném gyökerestől és otthon elültetném.
2019. jan. 27. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
NEm, mert az erdö "valakié" és ez enyhébb esetben csak lopás, de ha netán védett terület, akkor igen komoly büntetés lehet belöle.
2019. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer elmentünk túrázni, és én is elkezdtem kiszedni egy növényt.

A többiek szóltak rám, hogy ha elkapnak, komoly pénzbírságot kapok.

Idegen területen voltunk, nem tudtam, honnan láthatnak, hogy érünk ki az erdőből, ül-e a sarki kiskocsma teraszán egy civil ruhás mezőőr, szóval nem szedtem ki végül.

Gyakorlatilag sokan megteszik, de amúgy igen, törvénysértő.

2019. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem védett növényekre gondoltam
2019. jan. 27. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem védett sem a tied. Bemennél valakinek a területélre és kiszeded a növényét.

Fordítva mit szólnál hozzá, ha valaki a virágoskertedből vinné a rózsabokrodat vagy a kiskertből a ribizlit?

2019. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mindennek van tulajdonosa, az erdőnek is.

Felénk a Nyír-Erdő Zrt, itt-ott van is egy kis tábla. Pedig nem is a Nyírségben lakom.

2019. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Elvileg be sem mehetnél,ha nincs turista út kijelölve .
2019. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A TE erdődből azt a nem védett növényt viheted haza, amelyiket csak akarod.

MÁS erdejéből ugyanaz a kategória, mintha kertjéből lopnád magadnak.

2019. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem árt némi botanikai hozzáértés, mert nem minden kitépett növény marad meg a te otthonodban, akkor meg a szándékos természetkárosítás.
2019. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Állami erdőben nem védett növényről termést lehet gyűjteni, illetve gombát max. 2kg/fő. Kis bokrot a helyedben inkább kertészetből vásárolnék, akkor biztosabb, hogy nem fertőzött, ápolási tanácsokat adnak, stb., és olcsóbbra jön ki, mintha az erdőben kitépsz egy kis bokrot, aztán megbírságolnak. Sok erdőben vannak vadfigyelő kamerák, azok is lebuktathatnak, ha a helyszínen nincs is erdész.
2019. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Sokan csinálják. Szóval nem lennél bűnös teny hogy nem szabad de ha akarod tepd ki
2019. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!