Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a buzoganyvirag levele...

Ha a buzoganyvirag levele elkezd sargulni es meg akkor visszavagom a level szaranal, akkor ott ujra kihajt majd?

Figyelt kérdés

2019. jan. 28. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy az öregedés miatt sárgul, vagy nem megfelelőek a tartási körülmények, elsősorban víz- és fényhiány okozza. A növénynél erős a csúcsdominancia, azaz az új levelek a csúcson képződnek és a levélhónaljban levő rügyek csak idősebb növénynél hajtanak ki. Levél önmagában nem hajt ki, ahhoz elsősorban egy hajtás kell, amin levelek alakulnak ki.
2019. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak olvastam hogy ha pl felkopaszodik a noveny vissza kell vagni es majd ujra kihajt.
2019. jan. 30. 07:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nem valami értelmesen írtad ki a kérdésedet. Egész másra vagy kíváncsi, mint amit írtál. Az első válaszoló is félreértette, meg mindenki más, azért nem is írtak többen, mert mindenki úgy gondolta, hogy az első leírt mindent.


Akkor szokták visszavágni, amikor már legalább 1 m-es rész kopasz. Én akkor szoktam, amikor már a plafon felé jár.

Nem fent kell vágni persze, hanem földszinten, hogy onnan jöjjön az új hajtás. A felső leveles részt meg ki lehet gyökereztetni vízben. Sőt, ha tudod hová tenni, akkor még a csupasz szárat is ki lehet gyökereztetni, 10 cm-es darabokra vágva.

Vágásnál vigyázz, hogy a kifolyó nedv ne menjen a kezedre, mert mar, mint a tömény lúg. Szembe véletlenül se mehet. Azt már nem is írom, hogy szájba jutva légzésbénulást okoz. :)

De a szár oldalát nyugodtan meg lehet fogni, én se használok soha kesztyűt vagy hasonlót.

Dieffenbachia néven tudsz róla olvasgatni, így ismertebb, csak újabban magyarítják.

2019. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!