Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor szokás az eperpalántákat...

Scream85 kérdése:

Mikor szokás az eperpalántákat elültetni? Ha pl tavasszal elültetem akkor idén még nem terem ha jól sejtem?

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ősszel, mert úgy augusztusban kezdi hozni az indákat a kis sarjnövényekkel.
2019. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan palánta fajták,melyeket május elején kell,és még teremni is fognak .

Mi annak idején Dánszentmiklósról hozattuk,frigó palánta volt .

2019. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bár csak augusztusban hozná. Az enyémek májustól folyamatosan. Olyan mint egy dzsungel, alig győzöm rendben tartani. Általában nyár végén, augusztus szeptemberben szokták az epret telepíteni, következő tavasszal, nyár elején már terem.
2019. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cserepes palánták hoznak termést idén is, de legjobb augusztus-szeptemberben ültetni.
2019. febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tény, hogy legjobb szeptemberben, amikor már megszűnt a nagy hőség, de ha nem sikerült, akkor tavasszal is lehet, minél korábban. (Abból kiindulva, hogy ha nem ültetsz, akkor semmi termésed nem lesz, tavasszal ültetve ennél csak jobban járhatsz.)

Ha nagy földdel tudod kiszedni és átrakni, és nem lesz aszály vagy tudod rendszeresen öntözni, akkor a normál termés 2/3-át is hozhatja. Én tavalyelőtt ültettem át áprilisban (!), csak azt, ami nagy földdel jött, nem is szedtem szét egyesével emiatt, hanem 2-3 is volt egyben, és szép termésem lett az új részen, még eladásra is jutott. Igaz, szerencsém is volt, mert nagyon sok volt az eső. Ilyen késői ültetést nem is javaslok, de március közepéig teljesen rendben van. Minél előbb, annál jobb lesz az eredmény. Jól beiszapolod, szükség esetén később is öntözöd.

2019. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jobb piacon egy kertész, aki palántákat is árul, elmondja, mit vegyél és mit tegyél, ha még az idén szeretnél saját termésű földiepret enni.

nem lehetetlen.

2019. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!