Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gömbszivar fánál el tudom...

Gömbszivar fánál el tudom érni hogy ne 1.5m szgarú lombkoronája legyen hanem nagyobb?

Figyelt kérdés

Néhol látni szoktam kifejezetten széles lapitott gömb alakban elnyúló,nagy árnyékot adó példányokat és olyat szeretnék.

Metszés és talaj kérdése ?



#korona #gömbszivar #catalpa nana #lapított gömb
2019. febr. 3. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Fajta és metszés.
2019. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Metszeni nem szokták.

Fajta, alanyfajta, és idő kérdése.

A gömbszivarfák oltványok, céljuk direkt az, hogy kicsi és szabályos maradjon a korona öreg korban is.

2019. febr. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fajta? A gömbszivarfan belul is vannak “fajtak”? Ha igen akkor melyik fajta kell nekem?
2019. febr. 4. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy vannak fajták, és mostanában már leginkább csak ilyen oltványokat lehet venni, az eredeti szabálytalan alapfajt már nem nagyon.

Meg azt olvastam, hogy idősebb korban ernyőszerűvé válik a lapított gömb forma. Ha vársz 15-20 évet.

2019. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!