Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ay esövíz gyüjtö hordó csapján...

Ay esövíz gyüjtö hordó csapjánál kicsi szivárog a víz, mivel tömítsem el, hogy ne szivárogjon?

Figyelt kérdés

Az esővíz gyüjtöhöz adtak csapot amit aminek a helyét ki kellett fúrni a hordón. Na már most nem sztenderd a mérete így a fúrás nem lett tökéletes, a csapnál ahol jön ki a hordóból kszivárog a víz.Miként lehetne leállítani a szivárgást?

Illetve a csap átmérője 19mm ami 3/4-et jelent. Hasonlo méretű slagot akartam rárakni, de az istenért sem megy rá. Más méretű slagok nincsenek, ehhez is kérnék segítséget.



2019. febr. 3. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Még nem gyűjtenék vizet, mert még lehetnek fagyok.

Jó lenne látni hogy milyen rés van.

Talán egy gumiból vágott tömítés is jó lehet.


A slagot nem mindig könnyű föltolni a saját méretű csatlakozójára.

Főleg hidegben.

Én vagy forró víz alá tartom a slag végét vagy gáz fölött megmelegítem, így kissé képlékennyé válva könnyen nyúlik, simán felcsúsztatható a vastagabb idomra is.

2019. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, most még nem szabad vizet rakni bele, mert képes szétfagyni.

Ha hidegben kell slagot ráhúzni valamire, akkor egy edényben viszek ki a bojlerből negyed liter meleg vizet egy edényben, belelógatom a slag végét, és negyed perc után már rámegy a sokkal vastagabb csővégre is.

A tömítésre meg a legegyszerűbb megoldás, ha nem akarod szétszedegetni, egy kis gumiám vagy szilikon. Összeszerelés előtt bekened, és gyorsan összerakod, félóra múlva mehet bele a víz. A legolcsóbb meg egy gumilapból vágott tömítés.

2019. febr. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a kommenteket. Hasznosak voltak nagyon.

A lyuk nem olyan nagy, szoval szerintem tudom majd orvosolni a problemat , ahogy leirtatok.

A vizet nem akarom meg gyujteni, csak az ereszcsatorna ugy van megoldva, jelenleg, hogy belefolyik a viz a hordoba. Slaggal meg egyszerubb kiengedni, mint meregetni :)

2019. febr. 4. 09:52
 4/4 anonim ***** válasza:
A slag felmelegítése is eredményre vezet, de a tartályból kiálló csonkot (és esetleg a slag belső oldalát is) bekenheted agy kis glicerinnel. Könnyebben rácsúszik. A glicerint még az autó ajtajának és fedelének gumitömítésére is rákenheted, hogy télen ne fagyjon le és nyitáskor ne tépődjön le a gumitömítés.
2019. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!